Türkiye'nin önündeki en büyük sorun, ne fetö ne pkk ne de oktarvari yapılardır. En ciddi sorun cemiyette yaygınlaşan ahlak zaafiyetidir. Hak etmeden mevki, ekmek, cennet isteyenlerin çoğalması, menfaat için künde atanların rağbet görmesi bu zaafiyetin en belirgin alametidir.
-- 
Piyasa acaba bana nasıl bir menfaat nasip olur derdi ile yaltaklanıp yalama yapanlar ile dolmuşken, hak bildiğini Hakkın hatırı için söyleyenler eğer kınanıyor ise , Hakk mevzuya el atarsa kuru yaş yanarız bilginize.
-- 
Adam Olma Sanatı Yazıtı

İktisatta bir markalı mal tüketicisi sınıflaması vardır. Örneğin: Sağlam kaliteli; ama meşhur marka olmayan ayakkabı 25 liradır da, o reklamı çok yapılan belli bir sınıfın tercih ettiği aynı ayarda markalı ayakkabıya 250 lira vererek sahip olur. Bunlara bir de isim takarlar söylemeyeyim, siz bulun.

Bazen biri bir cümle söyler, o cümleyi bin filozof/şair/yazar -bütün birikimlerine rağmen- o söyleyene kadar söylememiş olurlar. Ünvansızın kalite ve sağlam sözünü, markasız kalite malı elinin tersi ile itenin halince umursamayanın, onu yok sayanın, ona burun kıvıranın edebiyatla sanatla adamlıkla ne işi olabilir? Ünvanla, isimle sözü değerlendirenleri din/ideoloji/tarikat/cemaat kurmaya; ya da kurulmuşların meddahçılığına, tabiiyetine davet ederim, edebiyata, fikir adamlığına değil... 

Cümleyi yazana değil, cümleye bakmak kafidir. İsmini çerçevelettikleriniz öldü geçti gitti, sözleri baki kaldı. Ey isme methiye düzenler! Siz ne büyük bir tezatın ibibiklerisiniz?.. 

Mailis Nalars Adam Olma Sanatı Yazıtı MÖ: 3421
-- 
Maya bozulmuş maya

Fetö soruları yandaşlarına vererek devlet kadrolarına hep kendi adamlarını yerleştirdi diyene bir bakıyorsun, hakim ya da başka bir ünvanla görev alabilmek için parti referansı peşinde koşturuyor ise ve sınavda derece almış biri mülakatta referans gösteremediği için elenirken, aynı sınavda en alt geçer notu alan referansı var ise ataması yapılıyor ve liyakat değil, itaat gözetiliyor ise bu maya tutar mı artık?
-- 
Tamam açık açık ifade ediyorum: Bendeniz kişilere inanmıyorum, ilkelere inanıyorum.
İnsan nisyanla malum. Hata, ayıp insan için ve ama hatadan dönebilmek de öyle. 
Değerlere itibar aldatmaz, ama insana itibar yanıltabilir. Sevdiği veya ikrah ettiği birini onda olmayan meziyet ile övmek ve yermek de insana özgü bir arızadır. 
Değerler ve değer yargıları da farklı kavramlardır. Esas olan değerleri yaşama taşımak ve bunu yaparken değer yargılarından uzak durmaktır. Adalet duygusu değerdir, birini sevdiğin için onun adil olduğuna inanman değer yargısıdır gibi.
--
Bu coğrafyanın en acil ihtiyacı kurtarıcılardan kurtulmaktır. İnsan değerlere sahip çıkabilir, ama değer söylemleri ile tepesine çıkanlara karşı uyanık olmalı. Yaşayın dediği hayatı üzerinde görmeniz mümkün olmayan niceler, niceleri bu değer söylemleri ile emel kağnısına öküz edinmiştir. Kim ki fukaraya şükrü öğütlüyor ve ama zengin bir hayat yaşıyorsa onun bunun çocuğudur gibi.
-- 
Ümitvar olmak lazım 
Fetö pkk Suriye mevzuları
Ekonomik sıkıntılar inşallah bitecek.
Ama imtihan herkes için ömür sürdükçe devam edecek.
Allah imtihanından başarı ile çıkanlardan eylesin bizleri. Amin
Kendimizi ve civarımızda bizli hayatları olanları ihmal etmeyelim. Olumlu ve güçlü olalım.
--
Türkiye tökezlese çelme takıp arkadan itekleyerek yere düşürmek isteyen bunca düşmanına rağmen elhamdülillah ayakta. Bu sağlamlık bizim insanımızın meziyetinin bir gereği olmasa gerektir,ceddimizin ve mazlumların duaları vesilesi ile diye inanıyorum ve umuyorum ki bu hal vasfımız ilgili ola gayrı.
 

 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.