Efendim; Anayasanın tamamı veya bir kısmı değişiyor diye vaveyla koparıyorlar. Kudurmuşçasına sağa sola saldırıyorlar. Hiç şüphesiz milletin istiklali, istikbali için, devletin bekası için, devleti ebed ve müddet için, Anayasanın daha adil, daha faydalı ve daha hayırlı olması için değiştirilmesi ve geliştirilmesi vatanseverlerin özlemidir.
Anayasanın boşluklarından faydalanarak çıkar ve ikballerini kolayca elde eden gruplar, siyasi partiler, bir takım makam ve mevki sahipleri, kabile ve aşiret mensupları bu anayasanın tekâmülüne karşıdırlar. “Her şey millet için” gerçeğine hedef olarak inanırsak, vatan millet için, bayrak millet için, din ve iman millet için, ezanlar millet için, anayasalar da millet için olacaktır.
Milletin birlik ve beraberliğin, bütünlüğünü, kaynaşmasını, emniyet ve bekasını sağlayacak olan bir anayasanın hayata geçirilmesi bu ülkeyi sevenlerin üzerlerinde tarihi bir bir sorumluluktur. Milletin saadet ve selameti için, devletin Devlet-i ebed ve müddet olması için, her yeni anayasa bir öncekine göre daha az kusurlu, daha adil ve daha mükemmel olarak hazırlanmış olacaktır. O halde muhalifler, bu milletin tarihine ve milli kültürüne tepeden bakan saygısızlar, İslam düşmanı  çevreler,  zevkperestler, eğlenceperestler, sosyetik  ve sekülerist çevreler ufuksuz kafalarıyla inadına anayasanın gelişmesine şiddetle karşı duruyorlar.
İnşallah anayasa referandumundan sonra yani kanunlar çıkarılacaktır. Mutlaka seçim yasaları, siyasi partiler yasaları ıslah edilmelidir. Haksız yere adam öldürenlere mutlaka idam yasası getirilmelidir. Hırsızlara, ırz ve namus düşmanlarına, tecavüzcülere, uyuşturucu tacirlerine, vatana-millete ve devlete ihanet eden hainlere zecri ve acımasız kanunlar hemen çıkarılmalıdır. Hiç bir zalimin, hiçbir hainin yaptığı yanına kar kalmamalıdır.
Avrupa’nın on ülkesini yakından tanıyan bir kişi olarak yazıyorum. Avrupa toplumundaki disiplin bu zecri tedbirlerin uygulanması sonucudur. Görünüşte idam yoktur. Fakat polisiye tedbirlerle öldürülmesi gerekenler meçhul eller tarafından etkisiz hale getirirler. Bu uygulamaların onlarcasına şahit olmuşumdur. Bir daha tekrar etmem gerekirse, din, devlet, vatan, millet bir bütündür. Asla bölünemez, bir birinden ayrılamaz. Bu esaslar bir masanın dört ayağı gibidir. Şayet masanın bir ayağı yok olursa, kırılırsa diğer ayaklar dengeyi kaybeder. Yeni anayasa dini devlete, vatanı millete bütünüyle bağlamalı ve kaynaştırılmalıdır. Bizim neslimiz anayasanın tekamülü için çok yoruldu, çok uğraştı ve çok zaman harcadı. Öyle bir anayasa yapılmalıdır ki; gerektiği zaman milletin ve devletin selameti ve saadeti için kolayca değiştirilmelidir. Değiştirilemez, değiştirilmesi asla teklif bile edilemez olan ancak yaratıcının kanun ve yasalarıdır. İnsanlık tarihinde bugüne kadar hiçbir ilim ve fikir adamı alkolü, kumarı, zinayı, faizi, adam öldürmeyi, hırsızlığı ve zulmü meşru görmemiş ve savunamamıştır. Kıyamet sabahına kadar da ahlaksızlığın, zulmün insan hakkı olduğunu kimse söyleyemeyecektir. Yerinde sayan, tekâmüle kapalı bir anayasadan kurtulma çabalarını destekliyorum. Gerçi bir kademe daha İslam anayasasına yaklaşan bu anayasa da Müslüman bir milleti temsil eden bir anayasa değildir. Milletçe yeniden İslam olduğumuz zaman Allah’ın nizam ve hukukuna uygun bir anayasanın icra ve inşası gerçekleşecektir. Anayasanın tekâmülüne karşı gelen rantçılar doksan yıldan beri rahatça çıkar ve menfaatler elde ettiler. Devlet kademelerini rahatça işgal ettiler. Milletimizin refah ve huzuru için uykularını kaçırmadılar. İnşallah ümit ediyorum ki, CHP Fırkası tarihini tamamlamıştır. Türk devletinin siyaset tarihinde halkını düşünmeyen, halkına tepeden bakan, icraatlarıyla halkına zulmeden, halkının kültürünü ve tarihini karalayan, halkına yapılan hayırlı hizmetleri engelleyen özellikleriyle gelecek nesiller tarafından hatırlanacaktır. Otuz yıl “Milli Görüş” davasına hem ülke dâhilinde, hem ülke dışında emek verdiğim son Saadet Partili kardeşlerimin gaflet içinde olmamalarını isterim. Hiç olmazsa şer güçlere karşı kerhen yeni anayasaya “evet” demelisiniz. % 17 rey olan bir partiyi % 1’e düşürdünüz. Şimdi de  % 0’a düşüreceksiniz. Ne olur aklınızı başınıza alın!
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
D.M.Demirel 1 yıl önce

S.A.
Sayın Hocam. Nasılsınız Umarım sağlık ve afiyettesiniz...
Medine İ.H.O. menşeli (Kayseri)