Son günlerde açıklanan verilere göre, virüsten etkilenenler bakımından bir miktar daha artış devam edebilir, lakin gün gün olumsuz katlamalı gidişat sona etmiş görülüyor inşallah.

Allah, başta ülkemiz ve dost kardeş ülkeler olmak üzere tüm dünyadan bu belayı en kısa zamanda def eylesin. Amin
--
Bu virüs vakaları ile özellikle genetik mühendislikte insanlık büyük bir sıçrama yapacak donanıma sahip oldu. Sadece RNA ve DNA dizimine sahip, yaşamak için bir organizmanın varlığına muhtaç bu varlıkların çözümlenmesi ile, yapay zeka ve ötesi bilinç nakli başta olmak üzere, yapay organlar ve hayatta kalma stratejileri çok farklı boyutlara taşınabilecek bir altyapıya kavuşmuş olacak bilim insanları.
--
Dünyada korona varken milleti umreye gönderen Diyanet teşkilatının ve bu insanların yurda girmesine izin verenlerin, yarın bir gün aleyhlerine açılacak maddi manevi tazminat davalarına hazırlık yapmaları isabetli olacaktır. Bir done aktarayım: Isparta vakalarının büyük çoğunluğunu umreden gelenler oluşturuyor gibi.
--
Cumhurbaşkanımız, İstanbul belediyesinin kampanyasını 'devletin içinde birlik olunması ve tek merkezden kampanyanın yürütülmesinin isabetli olacağı' gerekçesi ile durdurulmasını doğru bulduğunu açıkladı.
Kanımca da devletin var oluş gayesi çerçevesinde şartlar da dikkate alındığında makul bir mantık, bu mantığın bir gereği de bilumum sosyal, kültürel, yardım amaçlı cemiyetlerin de mevcut paralarının bu süreçte kampanyaya dahil edilmesi için talimat verilmesi olacaktır.
İnşallah birlik beraberlik içinde, gündelik siyasi hesaplara kurban olmadan, asli gayeden uzaklaşmadan bu süreci atlatırız.
--
Maliye idaresi kaybettiği davalar sonrası ödemek zorunda olduğu avukatlık ücretini başvuru yapıldıktan itibaren en geç bir ay içerisinde ödeme ile ilgili bir düzenleme yapmayı düşünür mü acaba şu virüs zamanlarında hiç değilse ve ayrıca Mahkemeler hüküm verirken artı KDV demeyi düşünürler mi?
--
Bürokrasi bizde işi bozmasa araç olarak kullanıldığı sürece bağımsızlık hayaldir. Bir misal olsun:
Bir davamızda Danıştay, istinaf mahkemesi kararının, kendisine yönlendirilecek şekilde hüküm kurulmasını hatalı bularak, temyiz talebimizi reddetti ve hükmün hatalı kurulduğunu ifade ile, yapılan harç ödemelerinin (rakamı yazarak) iadesine hükmetti. Defterdarlıktan bir dilekçe ile kararı da ekleyerek hükümde yazılı parayı talep ettiğimizde, memur mahkeme müzekkeresi olmadan iade talebini işleme alamam dedi. Virüs mevzusu malum, üstüne engelli asansörleri arızalı, beni tekrar git gel yapmayın desem de usulümuz bu dediler. UYAP üzerinden talepte bulunmak zorunda kaldım (Allah'tan bu sistem var) müzekkere yazıldı. Şimdi dilekçeye ek yaparak tekrar gideceğim Deftardarlığa. Eminim yapılmamıştır asansörleri. Bu sistemle zor yol alırsınız sevgili bürokratlar. ( Not: Asansör yapılmamıştı)
--
Gerekiyorsa anayasa değişikliği yapılsın, ama artık zekatları devlet toplasın ve zekat almaya müstahak olanlara da zekatı bizzat devlet ulaştırsın ki zaten dar gelirlilere, muhtaç ve miskinlere yardımı geniş anlamda devlet yapıyor. Kurum, kuruluşların zekat toplaması engellensin ve her kuruluş yardımcı olduğu, zekat aktardıklarını da devlete bildirsin. Bu organizasyon bir merkezden, kapsamlı yürütülsün. Hatta zekat ile vergi arasında da bir bağlantı kurgulansın. Bu müessesenin denetimi bağımsız denetçiler tarafından yapılsın. Tabii ki zekat vermesi ona farz olanlar, en başta yakınlarına, yakın çevrelerine zekatlarını verebilmeli, ancak tüm muamele kayıt altına alınmalı, mükerrerlik ve suistimal engellenmeli.
--
Ey Mahkeme! İşte bize böyle gel. Bu virüs günlerinde e tebliğat mesajı gelince hayr olsun dedim. Tebliğatlara bakınca sevindim, sizlerle de paylaşmak istedim
Biliyorsunuz engelli vatandaşlarımıza haksız şekilde gönderilen vergi/ceza ihbarnamelerini yargıya taşıyorum. 2 adet davamız da Gaziantep Vergi Mahkemesinde kabul edildi ve vergi cezalar iptal edildi.
Allah adaletten ayırmasın. Amin
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.