Bir siyasi lideri yok olmaya, başarısızlığa götürecek en ciddi sebep, onun her dediğini ve yaptığını onaylayan bir kitlenin oluşmasıdır.
--
Çok pasaklı yaşıyoruz. Döküntülerimiz kaç ömürlük, hesabı ne mümkün... Mailis Nalars Sarpust Yazıtları
--
Şu "taraf ol, ya tarafımda ol; ya da defol" muhabbetlerine bakıyorum da, nato kafa nato mermer her, bir tarafa yapışmanın kadim kuralı.

'X'den asla doğru söz sadır olmaz; Y'den de asla yanlış..."

Gassalenin önünde teneşire uzanmış meyyit arzuluyor tarafımca ol" diyen her taraf kudurganı.

Sen onun kafasınca söyleme bir, her sözün hak olsa ne yazar, onun kulağına gak sesi geldikten sonra...

İnsan içini onun bunun doldurduğu ve özüne dair iki gramlık tefekkürü olmayan kelimeleri, karşısına koyduğunun kafasına tokmak yapabilen tek öküz cinsidir.
--
Emeli için önceleyip önemsediğini söylediği değerlerin sırtına hoyratça binebilende merhamet, vefa, eminlik, dürüstlük, vicdan, ahlak gibi vasıflar mı bekliyorsun?
Bu ne aptallık!
Doğrusu hiç de geri kalmıyormuş;
Kısmada
Yol vermemede
Ezmede
Daraltmada
Sindirmede
Silikleştirmede
Azaltmada
Baskıda
Kinde
Öfkede
Kodumu oturtmada
Çakarım suratının tam ortasınacılıkta
Yandaşı kayırmada
Bazılarını omuzlamada
Bazılarının tepesine basmalarda
E ne fark kaldı azizim?
-- 
Biraz azalmak iyi gelecek...
Bu kadar kabarıklık, ancak köpüklük ile şerh edilmeli...
Dıştan pofur pofur; aslında iç ise fısır fısır.
--
Hepimize biraz empati lazım... Gözümden sen, gözünden ben bakamadıkça gördüğümüz sadece fizik. Kimyaya vakıf olmayınca da tahlil oturmuyor .
--
Savunmanın varlığı çelişme yöntemi için şarttır, çelişme yöntemi de gerçeğe ulaşılmasının yegane yoludur. Mailis Nalars Sarpust Yazıtları
--
Bir başlangıç varsa bir son da vardır. Hepimizin kırmızıları pembeleri zamanla solar.
--
Harvard Hukuk Fakültesi'nde Nisa Suresi 135nci ayeti, adalet simgesi olarak sergilendi.  

"Ey iman edenler! Kendinizin veya anne babanızın ve akrabanızın aleyhine de olsa adaletten asla ayrılmayan, Allah için şahitlik eden kimseler olun. (İnsanlar) zengin olsunlar, yoksul olsunlar Allah onlara sizden daha yakındır. Öyleyse siz hislerinize uyup adaletten ayrılmayın. Eğer adaletten sapar veya üzerinize düşeni yapmaktan geri durursanız bilin ki Allah yaptığınız her şeyden haberdardır.
--
Fethullah Gülen'in terör örgütünü anlamak için Bediüzzaman Said Nursi'ye bakmak gerekiyor.
 
Bediüzzaman Said Nursi'nin akidesi Eş'ari'dir. Akidesinde bir fetret devri algısı vardır. Ayrıntısını merak eden, akaid kitaplarından öğrenebilir. Söyleyeceğim şu:
 
Bediüzzaman Said Nursi, Kastamonu Lahikası isimli kitabında, 
 
"Çünkü ahir zamanda madem fetret derecesinde din ve din-i Muhammedîye bir lakaytlık perdesi gelmiş ve madem ahir zamanda hazreti İsa'nın din-i hakikîsi hükmedecek, İslâmiyetle omuz omuza gelecek. Elbette şimdi, fetret gibi karanlıkta kalan ve hazret-i İsa'ya mensup Hristiyanların mazlumlarının çektikleri felâketler, onlar hakkında bir nevi şehadet denilebilir." demektedir.
 
Eğer bu cümlede bir imla bozukluğu, veya hatalı dizilim, kurgu yok ise, İslamiyete inananlar ile hazreti İsa'nın hakiki dinine inananlar ayrı ayrı ifade edilmiş olduğuna göre Bediüzzaman'a göre ayrı iki gruptur ve hükmedecek olan da Hazreti İsa'nın hakiki dinidir. Fetret devrinde karanlıkta kalan ahirzaman hristiyanların mazlumları da bir paye sahibidirler.
 
Bu diyalog v.s ve darbe yapma mevzularına dair açılım olsun.
 
Ahir zamanda hükmedecek hakiki hristiyanların  evanjelistler olduğuna inanan bu örgüt, onların akidesinde büyük yahudi krallığı kurulunca İsa gökten inerek krallığın başına geçecek inancı ile Türkiye'de bu gaye için iktidarı ele geçirmeye çalıştılar. 
Sırada mehdi faslı ile bu gayeye hizmet için sıralarını bekleyen tarikat kurumu arkasına saklanmış ibibikler var.
 
 
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.