Asıl itibari ile tekrarladığımız “davranış biçimlerimiz” ait olduğumuz ve benimsediğimiz din veya düşünce boyutunun en belli başlı ilkelerindendir.
Örnekleyecek olursak hayat akışınız içerisinde herhangi bir aksaklık ortaya çıkınca hemen gerilme eğilimin varsa, herhangi bir uyarıda hemen kendinizi savunma ihtiyacı hissederek karşı mukabelede bulunuyorsanız, hep benim dediğim doğru anlayışı ile hareket ediyorsanız, olumsuzluğa sık sık odaklanma ihtiyacı hissediyorsanız yahut hayatı peşinden koşarak yaşamayı ilke dinmişseniz maalesef hayatınızı her boyutunda bu yanlış alışkanlıklarınızın bedelini ödeme durumunda kalacaksınız.
Hep sıkıntılı, bunalımlı, gergin olacaksınız.
Çünkü kendinizi bu duruma adapte etmişsiniz.
Ancak farklı bir bakış açısını tercih ederseniz sahip olduğunuz olumlu, sabırlı, anlayışlı, sevgi dolu, iyilik, güzellik, alçak gönüllülük, huzur gibi özelliklerinizi ortaya çıkarma ve uygulama yolunu tercih etseniz bu olumlu davranış biçimlerini “ilke haline getirirseniz” hem kendiniz hem de çevreniz için yararlı ve faydalı kişiliğe sahip olursunuz.
Yapmanız gereken olumsuz alışkanlıklar ve yanlışlarınızdan uzaklaşıp, olumluya-pozitife, kendinizi geliştirmeye yönelme olmalıdır.
Kendinizi neye kanalize ediyorsunuz!
Dikkatiniz nelere, nerelere yöneliyor…
Olumlu alışkanlıklar kazanabilmek için belli bir gayret içerisinde olabiliyor musunuz?
Bilmediklerinizi öğrenme çabası içerisinde misiniz?
Hayatınız hedeflediğiniz yolda devam ediyor mu?
Kendinizi ve düşüncelerinizi kontrol edebiliyor musunuz?
Bu soruları kendi kendinize sorup dürüstçe cevap verebilirseniz, hangi akışın-stratejilerin size daha yararlı olabileceği konusunda bilgi sahibi olup ona göre kararlar alabilirsiniz.
İnsanoğlu doğuştan aynı enerji ve akışkanlığa sahip olarak doğar.
Ancak insanların çoğunluğu hedefe-amaca ulaşmak için harcayacakları enerjilerini, bilgi-birimim ve zekalarını; teferruat ve lüzumsuz şeylerle uğraşarak çar-çur ederler.
Dolayısıyla yaşamlarını, hayatlarını daha gereksiz şeylerle uğraşarak adeta harcama yolunu tercih ederek var olan enerjilerini heba ederler…
Medyanın farklı organlarına dikkat eder misiniz lütfen!
İnsanları gereksiz bilgi, program ve dizilerle adeta oyalamak, uyutmak ve uyuşturmak görevini üstlenmişlerdir.
Bu minvalde insanların büyük çoğunluğu da medyanın yanlış yönlendirmesi ve beyin yıkama teknikleriyle farklı bir bakış açısına ve kişiliğe dönüşmektedir.
Televizyonlarda, gazetelerde ve medya organlarında en ince ayrıntısına kadar hesaplanıp, kurgulanıp ortaya konulan tuzaklara düşmemek için uyanık olmalıyız.
Olumlu alışkanlıklar ve bakış açınızı kazanmak için aklınızı ve iradenizi ortaya koymak zorundasınız, aksi halde değirmende öğütülen buğday taneleri gibi paramparça edilip yok olmaya mahkum olursunuz.
Davranış biçimlerimizi başkaları değil, biz belirlemeliyiz.
Saygılarımla…
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.