Engelli hakları ile ilgili misyon iddiasındaki her dernek ve vakıfa özel çağrıdır:
Bendeniz %81 engelli bir avukat olarak araç alımında ibraz ettiği (sürekli kayıtlı) rapordan sonra alınan rapor gerekçe gösterilerek tarhedilen vergi ve ceza ihbarnamelerine karşı açtığım bir çok ildeki davaları kazandım, tarhiyat ve cezaları iptal ettirdim. Kararlar da onandı. Bu kararları bulunduğum şehrin vergi dairesi başkanlığına ibraz ettiğimizde şehrimizdeki benzer tarhiyatların hepsi iptal edildi.
Sizler de stk olarak şehirlerinizdeki vergi idarelerine durumu bildirin ve yüzlerce mağdur engellinin sorununu uzlaşmaya veya dava yoluna gitmeden halletme sevabını kazanın. Böylece hem devletin kasasına haksız para girmemiş ve hem de boşu boşuna avukatlık ücreti ödememiş olsun devlet.
Emsal kararlar için email yazın, gönderirim.
ismailarslan@kayseri.av.tr
--
Bir iletişimi sakatlayacak en önemli unsur, ferdiyetçi takılmak, muhatabı umursamamak, o yokmuş gibi davranmaktır. İnsan keser olmayacak, keser hep içeri alır. Rende de olmayacak ki rende hep dışına verir. İnsan bıçkı gibi olacak; bir alacak, bir verecek... Mailis Nalars
--
Milliyetçi olmak güzeldir, ancak ırkçı, kafatasçı gibi algılanan tarzda değil, bilakis tam da Atatürk'ün algıladığınca bir milliyetçilik güzeldir. Onun algısında aynı yurdu paylaşan insanların birlikteliği önemliydi ve birleştirici, bütünleştirici, bilimsel, akılcı ve gerçekçi olup, reel duruma en uygun algı da esasen sadece budur.
E yani çok güçlü olursun ülkece, tüm sorunlarını çözersin, yürü oradan adım adım tüm dünyaya. O farklı bir mevzu ve sen, kapı komşunla kavgalı iken, dünya sorunları ile ilgili isen yanlış yolun önce giderisindir.
--
Bu ülkede ne Rasulullah müslümanların bir kısmının umrunda, ne de Atatürk bir kısım Kemalistlerin... İsimleri altında kafalarındaki neyse ona ulaşmak amaçları. Bunun böyle olmadığını düşünenlerin var olması en büyük arzuları, lakin kendilerinin emin oldukları bu durum, onlarla birlikte ülkeyi de zayıflatıyor haliyle. Bu oyun çok sürdürülebilir olmadığı için, bir müdahale isabetli olurdu. Lakin müdahale edecek olanın da kendince bir hesabı olduğu için, bu da olası değil.
Bu cümleleri bir sonuca bağlamayacağım, zira sonuç hiç iç açıcı değil.
--
Vatandaş işsiz ve parasız, çareyi, kendini, çocuklarını ve karısını öldürmekte buluyor ise bir ülkede, ne ensar muhacir edebiyatınız, ne de bu milletin kör itaati sizi kurtarmaz hakikatli hesap gününde. Öncelikle adil bir gelir dağılımı ve sağlıklı işleyen bir ekonomi tesisi için gayretli olun ve buna gücünüz yetmiyorsa, bir mekanizmanız olsun, çaresizlere derman olmaya ki bu haberler katlana katlana çoğalmasın ey sorunlu sorumlular.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.