FETÖ ile mücadele edildiğine inanıyor musunuz? Ben en azından Kayseri’de FETÖ ile mücadele edildiğine kesinlikle inanmıyorum. Kimin kim olduğunu herkes biliyor. Mesela Azim Deniz bir Tweet atıyor ve diyor ki; FETÖ ile mücadele edilmiyor, Kayseri’de hala bazı kamu kurumlarında FETÖ’cüler var. Sonra Vali Günaydın, Azim Deniz’in bu Tweet’ine kızıyor ve Deniz’i Valiliğe davet ediyor. Azim Deniz de gidiyor ve Günaydın, “bunu yazıyorsunuz ama söyleyin bana gereğini yapayım” diyor.
Azim Deniz de tek tek bazı isimleri veriyor.
Vali Günaydın da her ismin ardından “orada benim yetkim yok, burada benim yetkim yok” diye yanıt veriyor. Azim Deniz de “söylemiştim Sayın Valim” diyor. Daha devamı var da Aziz Deniz’den izin almadan yazdım bu kadarını, devamını da yazmayayım. Azim’e sorayım olur derse sonra yazayım.
Azim de ben de ve gerçekten FETÖ ile mücadele edilmesini yürekten isteyen, bu yolda mücadele edenler, kimin ne olduğunu biliyor. Biliyor ama herkesin bildiği bu isimler hala elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Verin gereğini yapalım diyenlere de isimleri verince “oralarda benim yetkim yok” deniyor.
O zaman niye kızıyor, sinirleniyor ve “söyleyin de halledelim” diyorsunuz ki!
Biz bilmiyor muyuz, sizin de bir şey yapamayacağınızı. Zira işin ucu siyasete kadar uzanıyor ve siz ve neredeyse hiç kimsenin gücü oralara kadar uzanıp bu pisliği temizlemeye yetmez, yetmiyor. İşte o nedenle insanlar inanamıyor FETÖ ile mücadelenin gerçekten yapıldığına, en azından Kayseri’de.
Eğer Vali Bey, sizin yetkiniz oraya, oralara yetmiyorsa (ki bu arada Valilik artık yeni yönetim sisteminde Cumhurbaşkanı’nın yani Devlet Başkanının doğrudan temsilcisidir) randevu talep edersiniz İçişleri Bakanı’ndan ya da olmadı Cumhurbaşkanı’ndan. Sonra da oralara gider “işte dosya bunlar ancak benim Vali olarak oralarda yetkim yok ama sizin var gereğini yapın” dersiniz.
Dediyseniz bunu açıklayın da yük sizin üstünüzden kalksın. Ama demediyseniz bunu da açıklayın da, biz de devlet yönetiminde kimin yetkisi neye yetiyor, neye yetmiyor bilelim.
Bakın Kayseri’de son günlerde yaşanan bir garabeti daha aktarayım buradan.
Şu şehirde yaşayan 1,5 milyon insana tek tek sorsanız,  Kayseri’de gerçekten FETÖ ile mücadele eden beş isim söyleyin deseniz, istisnasız hepsinin gözü kapalı bu beş isim içinde öncelikli sayacağı isim, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular’dır.
Ama kadere bakın, bu isim hakkında dolaşan saçma sapan iftira şu ki “İbrahim Kulular hakkında FETÖ ile ilişkisi nedeniyle soruşturma açılmış”
Brehh… Brehh… Brehh.
Yesinler sizin iftiranızı ve çamurunuzu.
Ohaaa ve de yuhh yani. Çamurun da, iftiranın da bir ölçüsü olur, desteksiniz bile atılmaz bu kadar yani. Pes..!  Zaten bu iftiraya karşı yükselen tepki seslerinin yüksekliği de, İbrahim Kulular’a bu şehrin olan güveni ile doğru orantılıdır.
Haa bu arada bu şehrin Valisi Şehmus Günaydın da çıkıp “bir dakika beyler kim söylediyse halt etmiş böyle bir şey olamaz, İbrahim Kulular bey devletin FETÖ ile mücadeleye ömrünü adamış ve gerçekten mücadele eden önemli isimlerinden biridir” demiyor. Yani Emniyet Müdürü’ne sahip çıkmıyor.
Hatta Vali Günaydın’ın bir STK ziyaretinde güya söylediği bazı sözleri (Kayseri’de FETÖ borsası var vs..) Vali Günaydın kendi çıkıp “ben öyle bir şey söylemedim hepsi yalan” diyeceğine o STK’nın Başkanı olan kişiye yaptırıyorlar açıklamayı Vali adına. Yani o zaman bile çıkıp bizzat kendisi yalanlama yapmıyor.
Eğer Vali Günaydın Emniyet Müdürü’ne sahip çıkmıyorsa, o zaman İbrahim Kulular’ın FETÖ ile ilişkisi mi var demektir. Eğer böyleyse de, Vali beyin gereğini yapması lazım. Yok gereğini yapmıyor, herhangi bir açıklama da bulunmuyor ise o zaman da yazılanlara, söylenenlere, ortada uçuşan senaryolara da bir şey dememesi gerekir.
Önceki gün Emniyet Müdürlüğü FETÖ’nün yeniden yapılanmasının adımlarının ve temellerinin atılmaya çalışıldığı gayretleri Kayseri merkezli bir operasyonla çökertti. Ve inanılmaz olayları ortaya çıkartan bu ekibe ayakta alkışlayarak teşekkür edilmesi gerekirken, bir Allah’ın kulu çıkıp da teşekkür etmiyor. Nerde bu memleketin milletvekilleri, belediye başkanları, siyasileri, sivil toplum örgütleri…
Belli ki hepsi attaaaaa gitmiş. Evcilik oynamaya sanırım.
Kardeşim sizler FETÖ’den rahatsız ve şikâyetçi değil misiniz? Kökünün kazınmasını istemiyor musunuz? Yanıtınız cidden evetse, yani göstermelik değil de cidden evetse, o zaman neden çıkıp da Emniyet Müdürlüğü’nün bu son dönemlerin en önemli operasyonuna takdir edip, teşekkür edip sahip ve destek çıkmıyorsunuz.
Bunu tüm milletvekilleri, Belediye Başkanları ve Vali bey dahil FETÖ konusunda tarafı devletten yana olan FETÖ ile mücadeleden yana olan herkes için söylüyor ve soruyorum.
Kardeşim, sahip çıkıldığını göstermek için illa ki söylemek mi lazım derseniz de…
Evet, herhalde yani, kesinlikle söylemek, hem de yüksek sesle söylemek haykırmak lazım. Moral vermek için, devlet arkanızda demek için.
Ama ne yapılıyor, bu güne kadar yıllardır FETÖ ile mücadelede başı çekmiş emniyet mensupları vakitli, vakitsiz emekliye sevk ediliyor, başarılı başmüdür hakkında yıpratmaya ve yalnızlaştırmaya yönelik dedikodular çıkarılıyor vs. vs. Adliye’deki iddialarla ise hala kimse ilgilenmiyor, belli ki ilgilenemiyor.
Sonra da neden FETÖ hala Kayseri’de çözülmedi ve hala eskisi gibi hatta daha güçlü duruyor diye şakacıktan hayıflanıyorsunuz.
Yapmayın beyler.
Şimdi soruyorum buradan ve merak ediyorum acaba en son FETÖ ile ilgili güvenlik toplantısı bu memlekette ne zaman yapıldı? Ya da yapılan güvenlik toplantılarının kaçında FETÖ üzerine konuşuldu ve ciddi planlamalar vs. yapıldı? Kimse laf cambazlığı yapmasın, ne plan yaptınız, neler konuştunuz diye sormuyorum, soru çok basit FETÖ konusunu ve FETÖ ile mücadeleyi ele alıp gündem yapıp konuştunuz mu diye soruyorum.
Bu sorunun yanıtını merak ediyorum.
Dedim ya, ben Kayseri’de FETÖ ile gerçekten mücadele edildiğine de inanmıyorum.
İ-nan-mı-yo-rum.
İnanan beri gelmesin, öteye gitsin.
Hatta Pensilvanya’ya kadar gidebilirler.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.