Son yıllarda basımızda sıkça gündeme gelen konu “Cinsel suçlar ve sapıklar arttı”. Cinsel saldırganlık bebeklere kadar uzandı. Cinsel suçlar ört bas edilip saklanıyor iddiaları karşısında, hükümet kanadı bir takım önleyici cezalar gündeme getirmeye başladı. İdam tartışmaları veya kimyasal hadım vs. Bu konuyu da istismar etmek isteyen bazı basın listeler halinde muhafazakar olarak tanımlanan bazı kurumları karalamaya başladı. Sanki diğer insanlar melek, cinsellikle pek ilgileri yok.

Bu iş öyle idam veya hadım etmekle önlenecek bir konu değildir. Tabi ki cezai müeyyideler olacaktır. Çünkü bu iş uyuşturucu gibi aklı ve mantığı devre dışı bırakan bir tehdittir. Ürediği bataklığı kurutmadıktan sonra tek tek sinekleri öldürsen neye yarar? Bitirmemiz mümkün mü? Nasıl ki sigara, alkol ve uyuşturucu gibi insanın ulaşması kolay bir şey olduğunda, bunlara bağımlılık önlenmesi mümkün olmayan bir tehditse bu konuda ayni şekildedir. Daha önce bu konuya “Aile üzerinde oynanan oyun” başlıklı iki yazımızda benzer konulara değinmiştik. Bir kısmını tekrar yazalım.
Asıl konuşulması ve yüzleşilmesi gereken “cinsellik nedir, insanda ve özellikle erkekte nasıl bir etki yapar” başlığı altında konuşulması gerektiğini belirttik.  Hepimiz insanız ve Yaradan bizleri çeşitli haz verici duygularla yaratmıştır. Bunların çoğu hayatiyetimizi devam ettirmemiz için gerekli olan şeylerdir. Ancak cinsellik; öyle hava, su, uyku, gıda gibi olmazsa olmaz hayati bir ihtiyaç değildir. Çoğu zaman biyolojik bedenin tek başına ürettiği bir duygu da değildir. Diğerlerinden farklı, içten ziyade, daha fazla olarak dışarıdan tetiklenen bir duygudur. Yani cinsellik insanda, cinsel bir obje ile uyarılırsa atağa geçen bir duygudur. Bir de kişinin bu konu üzerinde durup ilgilenmesi gerekir. Bu yüzden dinimizde “Birinci bakıştan sonra olan bakış ve ilgi” için erkekler uyarılmıştır.

Maddi zevklerin özgürce giderilmesine dayanan çağdaş Batı Medeniyeti cinselliği ön plana alır ve her türlü dergi, gazete, filmde, reklamda her şeyde bunu işlerse tabii olarak, insan da her an uyarılmış olduğundan, buna yönelir. İyi de kimse, “Cinselliğin özellikle erkekte aklı, iradeyi zayıflatması” üzerinde kafa yormuyor. Öyle “Benim kalbim temiz ben kötü şeyler düşünmem, karşı iki cins bir araya gelirse hemen cinsellik mi düşünür” safsatasını bir kenara atalım.  Evet, eğer erkek normal bir erkekse kimse yüzleşmekten kaçmasın gerçek budur. Erkek kırıtık bir sesten, hareketten, bakıştan, resimlerden, iç çamaşırların teşhir edilmesinden her şeyden uyarılır. Bu konuda; ne anne, ne kız kardeş, ne gelin, ne arkadaş, ne arkadaşın hanımı vs. pek fazla bir şey fark etmez. Herkes haddini bilmeli kendine gelmeli, bu işin şakası olmaz, kimse erkeği bu konuda test etmesin ve kimse suçlamasın. Bırakalım çağdaşlık, ilericilik, gericilik safsatalarını da cinsel suçlardan önce, bunu teşvik eden medeniyet anlayışını konuşalım ve yargılayalım. Bu kadar TV filmi, porno, açık saçıklık varken, cinsellikten başka konu işlemeyen müzik, alkol, uyuşturucu, canım cicim muhabbetleri varken bu işin önüne ge-çi-le-mez. Hele ki internetin yayılması, kolayca bu gibi şeylere ulaşılması muhabbet ortamı oluşması herkesin her türlü şeye ulaşması varken bu iş iyice zorlaşmıştır. Anne babalar aile içinde hareketlerine çok dikkat etmeli, hem kendilerinin hem kardeşlerin giyim kuşamlarına, ve ayni odada bir arada yatmamalarına, özellikle iç çamaşır, çıplak beden gibi cinsellik uyandıran nesnelerin teşhirine çok ama çok dikkat etmelidir.

Adamların bilim adamı ilan ettiği, gerçekte kendi talebelerinin bile reddettiği Psikanalizci Sigmud Freud’un ELEKTRA ve OEDİPUS kompleksini bir zahmet Google’den arayıp öğrenelim ne sapık zihniyetleri meşrulaştırdıklarını görelim. Eskiden kadın sokakta güzelliğini örtecek şekilde giyinirdi. Şimdi özellikle teşhir etmek için yarı çıplak çıkıyorsa, eğer kişi her türlü sapkın cinsel sitelerin müptelası yapılıyorsa, müzik dünyası bunu teşvik ediyorsa ve evlilik olayı bitirilmeye çalışıldığı bir ortamda, insanın kendini bu sapkınlıklardan koruması çok zordur. Kimse kalbim temiz diye kimseyi aldatmasın gerçek bu. 

Gerçek istismar; iki cins arasında cinsellikten başka bir ilişki düşünmeyen aslında Kapitalist Kültür’ün insan ilişkilerine bakışında yatar ve bu anlayış kişiliğe en büyük saldırıdır. Cinselliğin insanların en büyük zaaflarından biri olduğunu iyi bilen Kapitalizm, cinselliği, insanları avladığı en kolay tuzak olarak her konuda kullanır. Erkeklere dönük reklamların çoğunda kadın bedeni boşuna kullanılmaz. Bu kadın özgürlüğü değil tam bir kadın istismarıdır. Öyle insan doğuştan sapkın ve buna düşkün doğmaz. Bu çok iyi bilinmelidir. 

 Akıl bir süzgeçtir, insanın nefsi insana bir sürü sapkın fikir vesvese eder ama insan yetiştirildiği ortamda öğrendiği iyi kötü ölçüleriyle bunlara yön verir. Ancak yetiştiği ortamda iyiler kötü, kötüler iyi yapılmışsa; işte sorun buradadır. Yoksa insanın fabrika ayarları iyiye doğrudur.  Kapitalizmin en fazla istismar ettiği cinselliktir. Hedonizm bu kadar körüklenirse olacağı budur. İnsanlar artık cinsellikten başka bir şey düşünemez hale getirildi. 

Sağlıklı bir birey ve toplum oluşturmak için çeşitli ahlak kuralları ortaya çıkmıştır. Ahlak kuralları ile davranışların sınırlandırılmasına karşı olanlar buna, “Özgürlüklerin Engellenmesi” diyerek karşı çıkmaktadır.  Aklın fikrin, kültürün işin, yediğin içtiğin, elektriğin evin, suyun gazın bir yerlere bağımlı hala getirilmiş sen hakla özgürlükten bahsediyorsun. Kendimizi aldatmayalım özgürlük; saçını dilediğin renge boyatmakta, kulağına küpeler takıp, sabahlara kadar o bar benim, şu bar senin deyip sabahlara kadar kızlı erkekli gezip tozmak değildir.

Bu ortam erkeğin normal cinselliğine saldırıdır. Böylece erkek te saldırganlaşabilir. Yanlış anlaşılmasın “Erkek masumdur bir suçu yoktur” demek istemiyoruz. Bu ülkede yaşayan her erkek saldırganlık göstermiyor.  Bu iş tabi ki irade meselesidir. Ancak her türlü insanı frenleyici ahlaki değerlerin yitirilmiş olduğu bir ortamda sadece saldırganı hadım etmekle bir yere varamayız. Hadım etme işi sapkınlığı teşvik eden ortamları ve anlayışı da kapsamalıdır. Onu yetiştiren bataklık kurutulamazsa sivrisineklerden kurtulmamız mümkün değildir. Ya da Batı toplumlarında olduğu gibi aile, evlilik, cinsel değerler ahlak ve namus konusu olmaktan çıkarılır iş sorun olmaktan çıkar veya çok aza indirgenir olur biter. Zaten yapılmak istenen de budur. Alan memnun satan memnun kime denir ama bu işin küçük çocuklara (Pedofili) kadar uzanacağını unutmayalım. Bu da bir toplumu yok olmaya götürür. Tarihi iyi inceleyin dış müdahale hariç, aile çökmüşse o toplum ve medeniyette çöker. LBGT eylemleri boşuna değil.
 
 
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.