Bizim Davamızda Küskünlük Olmaz
MHP İl Başkanı Serkan Tok, kongre süreci, ilçe başkanları, aday olacağı takdirde karşısına aday çıkıp çıkmayacağı, yerel yönetimlerden yana ve Cumhur İttifakı’nda bir sorun olup olmadığına dair çok sayıda konu hakkında gazetemize özel açıklamalar yaptı.

Cumhur İttifakı’nda herhangi bir sorun olmadığını, belediye kurum ve kuruluşlarla ilişkiler noktasında MHP’nin bir sıkıntısının olmadığının altını çizen Başkan Tok, “MHP’nin Kayseri’deki konumu Cumhur İttifakı’nın temel taşı olmasıdır. İttifakın gereklerinin yerine getirilmesidir” diyerek, vatandaşlardan kendilerine gelen sorunları da İttifak ortağı AK Parti’ye bildirdiklerini ve takipçisi olduklarını da sözlerine ekledi.

Aydın Kalkan, Cumhur İttifakına Zarar Veriyor
MHP İl Başkanı Serkan Tok, Eğitim Bir Sen Başkanı Aydın Kalkan’ın Kayseri’de Cumhur İttifakına zarar verdiğini söyleyerek, “ Gerek ülkü ocaklarını hedef alan açıklamaları, gerekse son yaptığı açıklamalarla bizim gördüğümüz Aydın Kalkan’ın  Cumhur İttifakına zarar verdiğidir.”

AYDIN KALKAN’IN MHP VE ÜLKÜCÜLERLE DERDİ NEYMİŞ SORACAĞIM
Kalkan’ın ülkücülere, MHP’ye yönelik daha önceki suçlamaları olduğunu ifade eden Serkan Tok, “FETÖ’cülerin konuştuğu ağzı ben yıllardır bilirim. FETÖ’cüler yıllardır bu ağızlarla bize suçlamalarda bulundular. Aydın Kalkan yanına baksın bakalım kimler var kimler yok. Belki yanındakiler kendisini yanlış yönlendiriyor. Acaba Aydın Bey’in yanında FETÖ’cü var mı veya eskiden FETÖ’cü şimdi başka bir şeyci olup da yönlendirenler mi yapıyor da acaba Ayın Bey dönüp dönüp ülkü ocaklarına MHP’ye böyle şeyler söylüyor! Neye göre konuşuyorsunuz? Bizim konuştuğumuz şeyi sizin konuşmanız gerekiyor” dedi. Aydın Kalkan’ın İstiklal Marşı’yla, Ülkücülerle, MHP’yle ilgili sıkıntısının ne olduğunu, Kalkan’ı gördüğünde soracağını belirten Başkan Serkan Tok, “Aydın Bey’i gördüğümde soracağım ve kendisinden bunun cevabını alacağım” diye konuştu.
İşte MHP İl Başkanı Serkan Tok’la yaptığımız röportajın detayları:

KONGRE SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?
Kongre sürecinde Milliyetçi Hareket Partisi’nde il ve ilçe başkanlıklarımız Genel Başkanımızın takdiriyle belirlenir. İl Başkanı olarak aday olup olmamam Genel Başkanımızın takdirine kalmıştır. Genel başkanımız il başkanlığımızın devam etmesini uygun görürse aday olmayı düşünürüm. Çünkü emeğimiz, çalışmalarımız ve arkadaşlarımızla bir hizmet etme anlayışımız var. Yıllardır ülkücü milliyetçi harekete hizmet eden bir kadromuz var. Beraber yürüdüğümüz ve siyaset yaptığımız bir kadromuz var. Bu kadroyla tekrar neden aday olunmasın? Hizmet etme makamında bizler hizmet etmek için buralardayız. Genel başkanımız takdir ederse hizmet etmeye devam etmek için aday olmayı düşünüyorum. Kongreyle ilgili herhangi bir tarih veremiyorum çünkü bu konu genel merkezimizin takdirindedir. Genel merkezimizden kongre sürecinin başladığına yönelik bir bilgilendirme geldiği zaman, Kayseri teşkilatı olarak, ilçelerle birlikte biz kongre sürecine hazırız. 2 günde 16 ilçenin kongresini yapabilecek kapasiteye, birikime ve tecrübeye sahibiz. Genel merkezimiz zamana yaymamızı isterse, her cumartesi Pazar bir kongre olsun derse ona da hazırız.

İLÇE BAŞKANLARINDA DEĞİŞİKLİK OLACAK MI?
Henüz yok. Kendileri görevlerinde kalmak istiyorlarsa başımızın üzerinde yerleri var. Hizmet etmeye devam etmek istiyorlarsa hizmetlerinin devamında kendileriyle arkadaşlık hukukumuz devam edecektir. Devam etmek isteyen arkadaşlarımızla hizmete devam edeceğiz. Ama bazen yorulabilenler oluyor, başka şehre taşınmak durumunda kalanlar oluyor, bu sebeplerle başkanlıklarını sürdüremeyecek olan arkadaşlarımız da çıkıyor. Bu sebeplere biz mantıklı yaklaşım gösteririz. Ama şu an için ilçe başkanlıklarında bir değişiklik yok.

İL BAŞKANLIĞINA BAŞKA ADAY ÇIKAR MI?
Milliyetçi Hareket Partisi’nin her dönem güzelliğidir bu. Yani adaylar olur, adaylar olduğu takdirde de biz güzel bir kongre yaparız. Partimize yakışan, şenlikli bir kongre yaparız. Bundan hiçbir zaman çekinmeyiz. Aday olacak arkadaşlar zaten bizim arkadaşlarımız olur, dışardan biri olmaz ki diğer partiler için de geçerlidir bu. Yarın bir gün dostlarımız, arkadaşlarımız çıkıp derlerse ‘biz daha iyisini yapmak istiyoruz, biz de farklı hizmet etmek istiyoruz biz de sizinle birlikte bu hizmette bulunmak istiyoruz’ derlerse, başımızın üzerinde yerleri var tabii ki aday olabilirler. İsteyen aday olabilir, güzel bir yarış olur. Ama bildiğim kadarıyla Genel Merkezimiz çok adaylığa sıcak bakmıyorlar.

CUMHUR İTTİFAKI KAYSERİ’DE NASIL GİDİYOR?
Gayet iyi gidiyor. Hiçbir sorun yok. Partimiz nezninde sorun yok. Genel merkeze, genel başkan noktasında kendisini ispatlamış bir teşkilattır sadakat noktasında. Büyüğümüz, Genel Başkanımız devam edecek diyor. Şart ya da herhangi bir zemin öne sürmüyor. Biz ittifakın devamından yanayız dedikten sonra Kayseri il teşkilatı Genel Merkezine bağlılığını, liderine inancını bu yönde devam ettirip ittifakın devamıyla ilgili, ittifakta sorun çıkmaması için bütün hamlelerini ona göre yapar.

KAYSERİ’DE BELEDİYELERLE İLGİLİ BİR SIKINTIMIZ YOK
Yerel yönetimlerde sıkıntımız yok ama sıkıntımız olursa da söylüyoruz. Sıkıntımız vatandaşımızın bize yönelttiği bir sıkıntı olur. Yoksa teşkilatımızın bir sıkıntısı olmaz. Vatandaşımız bize yerel yönetimlerle ilgili gördüğü eksikleri bize söylerse biz de o eksiklerin giderilmesi için belediyelerimize bilgiyi paylaşırız ve takibini de yaparız. Onun haricinde bizden oraya bir sıkıntı gitmez. Yani şunu söylemek istiyorum, vatandaşın haklı tepkisini ve sorunlarını usulüne uygun bir şekilde belediyelerimize aktarır, dile getiririz, çözümünün de takipçisi oluruz.

BAŞKANLARLA ŞAHSİ İLİŞKİMİZ YOK
Gayet iyi. Bu konuda hiçbir sıkıntımız yok. Belediye başkanlarımızla ilişkimiz gayet normal. Çalıştığımızı gördüler. Samimiyetimizi gördüler. Siyaseti, samimi duygular içerisinde hizmet etmeye uygun olarak yapıyoruz. Bu kadronun samimiyetini gördüler o yüzden biz belediye başkanlarımızla hiçbir zaman ayrışmadık. Eksikleri varsa bunları söyledik devamında da takip ettik. MHP İl Başkanı görevi neyse onu yapıyor, belediye başkanlarımız görevi neyse onu yapıyor. Böyle düşünmek gerekiyor. Şahsi ilişki yok, kurumsal ilişkilerde bu resmi düzeyde gidiyor. Ama sıcak.

BELEDİYECİLİK NOKTASINDA KAYSERİ ÖRNEK BİR ŞEHİR
Yapılan her iyi çalışmayı onaylarız, daha fazlasının olması için de teşvik ederiz. Kayserimiz bu konuda Türkiye gündeminde örnek şehirdir. Tabi biz bu yeterlidir demeyiz hiçbir şeye. Zaten kimse yaptığını yeterli görmez. Bizim tek hedefimiz daha ilerisi, daha iyisi. Vatandaşlarımızın sosyal haklardan yararlanması. Vatandaşlarımızın kendi hakkının verilmesini sağlayacak bir ortam hazırlanması. Belediyecilik hizmet makamıdır. Hizmet götürürken de 2020 yılına uygun bir belediyecilik yapmamız gerekiyor. Sadece hizmet götürdüm benim işim bitti diyerek değil. Sosyal adaleti oluşturacak yapıların oluşturulması lazım. Mesela bir mahallede futbol tesisi varken üç mahallede yoksa bu adaletsizliktir gibi diyebilir örnek olması açısında, bunu başka konular için de söyleyebiliriz. Milliyetçi Hareket Partisi, şehriyle vatandaşıyla ilgili ve misafirleriyle ilgili her şeyi hassasiyetle düşünüyor. Şehir bizim, insanları bizim. Partimiz herkese eşit mesafede ve herkesi sever. Herkes bizi sevmeyebilir ama biz herkesi sevmek zorundayız, bu genel başkanımızın bize talimatıdır, düsturudur, liderimizin dünya görüşüdür. Biz herkesi sevmek ve saymak zorundayız.

BİZİM DAVAMIZDA KÜSKÜNLÜK OLMAZ
Benim kulağıma gelmedi ama siz biliyorsanız paylaşabilirsiniz. MHP içinde küskünlük olmaz. Siyaseten ben şahsım adına konuşayım, görevde olduğumuz ya da olmadığımız zaman bütün il başkanlarının yanında olduk, muhalefet etmedik. Ben herkesin il başkanlığı döneminde çalıştım. Kimse ye de küsmedim. Siyaseten kırgınlık olabiliyor ama Milliyetçi Hareket Partisi’nde bu kırgınlık ileri gitmez. Yerimize kim gelirse o da yanı şeyleri yaşayacaktır ve ona da aynı şeyler söylenecektir. Ama biz birlik ve beraberlikten, hizmetten yanayız. Davamızda küskünlük olmaz.

AYDIN KALKAN CEVABINI ALDI,
YİNE YAPARSA ALMAYA DEVAM EDER

Ben normalde Ayın Bey’le ve müdürleriyle ilgili hiçbir şey söylememiştim. İnanın orada ben hiçbir siyasi parti gözetmeksizin bir hassasiyetten bahsetmiştim. O hassasiyet milletimizin, devletimizin hassasiyetiydi. Söylediğim şuydu. İstiklal Marşı’nın okunmamasını belki teknik bir aksaklıktandır dedim. Fakat daha sonra araştırdığımda, o okullarda bunun sürekli teknik aksaklığa doğru gittiğini görünce, ortada bir sıkıntı olduğunu gördüm. Sonra Aydın Bey’in beni ve sendika başkanını ucuz kahramanlıkla nitelendirdiğini duyunca ben üzüldüm. Biz en azından ucuz kahramanız ya! Biz milletimizin en azından ucuz kahramanıyız! Sonuçta bir kahramanlık var. Ucuzu veya pahalısı olmaz. Ben de Aydın Bey’e ‘sen ne yaptın’ dedim. Hadi biz ucuz kahramanız sana göre ama sen ne yaptın dedim. ‘Biz bu ağızı iyi tanırız, bu FETÖ ağzıdır haddini bil’ dedim. Devletimizin kurullarında görev yapan bütün görevlileri, Türkiye Cumhuriyeti devletini kuranlara bağlı kalmak zorundadır. Bağlı kalmıyor mu? Gider limon satar, bulunduğu görevden ayrılır başka bir iş yapar ama o işi yapıyorsa kurallara uyacak. Biz bu konuda hiçbir şekilde taviz vermeyiz, verdirmeyiz. Bunun adı bizce samimiyet, başkası tarafından neyse onu da bilmeyiz. Bunun da cevabını en ağır bir şekilde veririz. Siyaseten cevap en üst düzeyde olur, oldu da zaten.

OKULLAR ÜLKÜ OCAKLARININ ARKA BAHÇESİ OLAMAZ DİYEN AYDIN KALKAN’A CEVAP
Ülkü Ocakları Mili Eğitim’de,  okullarda olursa Ülkücülerin olduğu yerde uyuşturucu madde yada gençleri olumsuz etkileyecek her ne kötülük varsa engelleyecek bir yapı olur. Ne güzel olur. Ülkü Ocakları’ndan devletine kurşun sıkacak, milletine hainlik edecek, devletinin kurallarına uymayacak bir yapı çıkmaz. Ülkü Ocakları’nda milletine hizmet edecek, devletine sadık bireyler yetişir, o bireyler de kendisini bulunduğu yerde konumlandırırken ülkücü kimliğiyle değil oradaki göreviyle konumlandırır. Bu insan ister Okul müdürü olsun, ister öğrenci olsun, o anki görevi neyse onu yapar. Kendisini MHP’li ya da ülkücü olarak konumlandırmaz.  Okuldan çıktıktan sonra o ülkücüdür, MHP’nin bir neferidir bu ayrıdır. O sınırlar içerisinde müdürdür, öğretmendir, Türkiye Cumhuriyeti devletinin görevlisidir. O görevli okul içerisinde görevi neyse onu yapmakla sorumludur. Ülkücü olursa görevini daha da layıkıyla yapmak için mücadele edecektir. Ülkücü olursa görevini daha samimi yapmak zorunda hissedecektir. Biz böyleyiz. Başkasının nasıl olduğu bizi ilgilendirmiyor. Biz bunu tarif ediyoruz.

AYDIN KALKAN, DÖNÜP DÖNÜP ÜLKÜCÜLERE LAF ATIYOR
FETÖ’cülerin konuştuğu ağzı ben yıllardır bilirim. FETÖ’cüler yıllardır bu ağızlarla bize suçlamalarda bulundular. Bir de yanına baksın bakalım kimler var kimler yok. Yanındakilere bir baksın Aydın Bey. Acaba Aydın Bey’in yanında FETÖ’cü var mı veya eskiden FETÖ’cü şimdi başka bir şeyci olup da yönlendirmemi yapıyorlar.  Aydın Bey dönüp dönüp ülkü ocaklarına MHP’ye böyle şeyler söylüyor! Neye göre konuşuyorsunuz? Bizim konuştuğumuz şeyi sizin konuşmanız gerekiyor.

AYDIN KALKAN, CUMHUR İTTİFAKINA ZARAR VERİYOR
MHP İl Başkanı Serkan Tok, Eğitim Bir Sen Başkanı Aydın Kalkan’ın Kayseri’de Cumhur İttifakına zarar verdiğini söyleyerek, “ Gerek ülkü ocaklarını hedef alan açıklamaları, gerekse son yaptığı açıklamalarla bizim gördüğümüz Aydın Kalkan’ın  Cumhur İttifakına zarar verdiğidir.”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ÜLKÜCÜLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU
Seçimler öncesinde Memduh Başkan Ülkü Ocakları için bir yer yapma sözü vermişti. Bu sözünde de durdu. Bize de bir yer gösterdi (buraya yapabilirsiniz) diye. Fakat o yeri biz pek uygun görmedik. Biraz bekleyelim başka bir yer olur beklentisinin içerisindeyiz. Yoksa herkes bilsin. Memduh Başkan sözünün arkasında ve sözünde durdu, ülkücülere verdiği sözü tuttu, çok net söylüyorum.


ÖZEL Haber: Erkinbeğ Uygurtürk
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.