Ülkemizin terörle mücadelesi sürüyor. Afrin’e yapılan askeri harekatımız, büyük bir başarıyla devam ediyor. Cenab-ı Allah(CC) ordumuza, milletimize ve devletimize yardım etsin. Millet olarak dualarla ordumuzun yanındayız. Seksen milyon hep şehit olsak bile bir cm vatan toprağını vermeyeceğimizi Dünyaya bir kez daha gösteriyoruz. Şerefsiz bir yaşam sürdürmektense bu topraklarda bu vatan, bayrak, ezan ve namus için şehit olup şeref ve onurumuzla yatacağımızı ilan ediyoruz. Düşmanlarımız panikliyor dostlarımız gururlanıyor. İçerde ve dışardaki dost ve düşmanlarımızda belli oluyor. Hepsi su yüzüne çıkıyor. Teröre kimlerin destek verdiği silah, mühimmat ve insan desteği sağladığı siyasi ve medyatik yardım eden herkes ortada. Başta ABD olmak üzere Avrupa ülkeleri ve İsrail listenin başında. Dualarımızı eksik etmeyelim.
 Müslümanların parçalı, perişan, birbirinden uzak halini hep zikretmiştik. TRT  belgesel kanalında bir belgesel seyrettim. Belgeselde Penguenler ve fırtına kuşları anlatılıyordu. İki tür hayvanın da yaşama alanları kutuplar ve kutuplara yakın bölgeler. Konumuzla alakasına gelince, bu iki türün arasındaki mücadeleyi görünce Müslümanlarla İslam düşmanlarının mücadelesine benzer bir hal düşündüm. Bilindiği üzere Penguenler toplu yaşıyorlar, fırtına kuşları da onları avlayarak besleniyorlar. Penguen yavruları yumurtadan çıkıp biraz palazlandıktan sonra fırtına kuşlarının yemi haline geliyorlar. Bunu bilen penguenler,  gruplar halinde birbirine sokularak duruyorlar. Fırtına kuşları da grup halindeki penguenlere,  hiçbir zaman ani saldırmıyor. Nedeni ise Penguenler bu kuşların gözlerine saldırıyor, gagalarıyla kuşları kör ediyorlarmış. Avlanan Fırtına kuşlarının bir çoğu gözünü kaybetmiş tek gözlü veya gözleri yaralı. Bu nedenle kuşlar, penguen grubunun yakınına oturuyorlar. Birlik olan penguenlere saldırmaya cesaret edemiyorlar. Seyretmeye başlıyorlar. Bir grup penguenin etrafına üç beş tane fırtına kuşu oturup bekliyor. Bezen saatlerce bazen günlerce penguen birliğini seyrediyorlar. Oturdukları yerden kalkmıyor, fırsat bekliyorlar. Ne zamana kadar, aralarından biri penguen grubunu dağıtmak için saldırıya geçince diğerleri yavrulara saldırıyor. Bazen de gruptan ayrılanlar oluyor. Tek başına kalanlar hedef oluyor. Bu arada  penguenlerin birlikteliği bozuluyor parçalanıyorlar. Gruptan uzaklaşanın kafasına fırtına kuşu çullanıyor. Tamda tepesinden gagasıyla yakalıyor. Penguen, Fırtına kuşundan daha büyük olmasına rağmen kafasını kaptırdığı için bir türlü kurtulamıyor. Sonunda yem oluyor.  Müslümanların hali de aynen böyle. Ne zamanki birliklerini  bozdular o zaman ki zelil oldular. Bu gün 1.7 milyar olan İslam alemi zulüm altında inlemektedir. Açlık, sefalet, yokluk ve savaş içinde yaşamaktadır. Hemen her gün dünyanın bir yerinden ölen Müslümanların haberi gelmektedir. Arakan, Filistin, Irak, Suriye, Keşmir, Kırım, Bosna, Çeçenistan, Afganistan, Doğu Türkistan, Yemen, Libya, Cezayir, Sudan.. daha bir çok İslam toprağı Kan ağladı, ağlıyor. Böyle parçalı olamaya devam edersek, ağlamaya da devam edeceğiz. Başsız kalan İslam ümmeti bu gün aynı penguen gibi av durumundadır. Fırtına kuşu gibi çevremize oturmuş o kadar çok düşmanımız var ki kafamızı kaldıramıyoruz. Başsız vücut hiçbir faaliyete yaramaz. Bunu iyi bilen fırtına kuşu Penguenin kafasına saldırmakta. İşte Allah(CC) ve Peygamber(SAV) düşmanları bunu iyi anladıkları için Osmanlıyı parçalamışlardır. Abdülhamid cennet mekanı tahttan indirmişlerdir. Başsız kalan Ümmet bu günkü haline gelmiş, kırk parçaya bölünmüştür. Böylelikle batı için kolay lokma olunmuş. Batı bir türlü kendimize gelmemize izin vermemektedir..
İşte ülkemize en çok bu nedenle saldırmaktalar. Kurulan tuzaklarla ümmete baş olmamıza engel oluyorlar. Biliyorlar ki ,bu aziz millet ayağa kalkarsa hepsi oturmak zorunda kalacaklar, fırtına kuşları gibi gözlerini kaybedecekler. O nedenle bizi rahat bırakmıyor diğer İslam toplumlarıyla bir araya gelmemize izin vermiyorlar. Her fırsatı değerlendirip İslam ülkelerinin kaynaklarını sömürüyor ve aramızı bozuyorlar. Bir araya gelip  gücümüzü birleştirmemizden korkuyor her seferinde ortaya fitne çıkararak birbirimizden uzaklaştırıyorlar. Arap, Türk, Acem, Kürt, Hindu, Afrikalı gibi coğrafi ayırımları ve milliyet kavramlarını çarpıtarak ümmet kavramını unutturuyorlar. İslam aleminin buna karşı tek bir çıkış yolu var. Oda, Fırtına kuşlarına karşı Penguenlerin yaptığı gibi grup oluşturup birlik ve beraberlik kurmaktır. İslam Birliği teşkilatı gibi. Kur’an ve Sünnet ışığında İslam kardeşliği ortak paydasında buluşmamız, kucaklaşmamız, tarihte olduğu gibi ümmet olmamız gerekmektedir.. Bu millet sahibi olduğu haslet, kültür ve imanıyla,  İslam ülkeleri liderliği için her zaman hazırdır. Yeter ki biz, millet olarak, içerde birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Mehmetçiği her yerde muzaffer eylesin. Amin. Vesselam.
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.