Yıl  1992, yer Balkanlar. Konum, Avrupa’nın ortası. Olay, tarihin en acımasız katliamlarından biri.  Avrupa ve ABD’nin kirli planları gereği, Balkanlardaki Müslümanları ortadan kaldırma görevi başlatılıyor. SSCB’nin ve Yugoslavya’nın dağılmasından sonra, bölgede bulunan etnik ve dini gruplar kendi topraklarında yeni devletler kurmak için harekete geçtiler. Büyük bir kısmında Sırplara ve Hırvatlara devlet kurmaları emredildi. Arada kalan Bosna’da ise Müslümanların devlet kurmasına fırsat tanımak istemediler. Bunun üzerine, gözlerini Boşnak Müslümanların topraklarını işgale ve mevcut nüfusu ortadan kaldırmaya diktiler. ABD’den ve Avrupa ülkelerinden aldıkları destek ve silahlarla, BM’nin sağladığı kolaylıklarla, Sırplar ve Hırvatlar Boşnak Müslümanların ülkesini, evlad-ı Fatihân’ın son hatırasını işgal ettiler. Tarihin kaydettiği en acımasız katliamların birini, Müslüman Boşnaklara karşı uyguladılar.

Her zaman olduğu tüm dünya sessiz, tüm İslam alemi umarsız, duyarsız.  Ölenler Müslüman olduğu için Batı kılını kıpırdatmıyor. Eğer tek bir batılı ölseydi dünyayı ayağa kaldırırlardı. Sadece Türk halkı gözyaşı döküyor. Tek yardım da bu milletten oluyor. Bosna dağlarına saklanan Boşnak halkı, çoluk çocuk, yaşlı, kadın demeden şehit ediliyor. Kurşuna diziliyor. Akla hayale gelmedik işkenceler uygulanıyor. Yapılan eziyetler Sırp radyolarından canlı yayınlanıyor. Sırp komutanlar ve yöneticiler televizyonlarda sırıtan çirkinlikleriyle, ekranlarda görülüyor. BM’ye sığınan yaklaşık on bin Boşnak Hollandalılara teslim ediliyor. Bilmiyorlar mı sanki, bunların hepsi ortak. Sırpların Hollandalı ortakları Boşnakları teslim ediyor. Kayıtlara Srebrenitsa katliamı olarak geçen büyük vahşet yaşanıyor. Tam sayı bilinmese de, hala kayıplar olsa da, yaklaşık sekiz bin şehit veriliyor. Yapılan katliamlar BM’nin, ABD’nin ve Avrupa ülkelerinin istediği sayıya ulaşınca, güya müdahale ediliyor. Tiyatro bu ya. Oyunu yazıyorlar, sahneyi hazırlıyor, oyuncuları ve kostümleri kullanıyor, sahneliyor ve en son perdeyi de kendileri indiriyor. Bakın olaya ki, Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Lahey’de bulunuyor, Lahey de Hollanda'da. Hiçbir zaman Müslümanlar lehine karar vermeyen bu düzmece mahkeme savaş suçlusu Sırpları yargılıyor.

Geçtiğimiz hafta “Bosna Kasabı” lakaplı, Boşnak katili, İslam ve Türk düşmanı Ratko Mladić’i suçlu bularak, ömür boyu hapse mahkum etti. Sanki daha önce bu sahneyi gördük gibi. Ne zaman gördük? Radovan Karadžić  40 yıl hapse mahkum edilmişti. Hollanda’da nerede tatil yapıyor, ya da öldü deyip cenaze niyetine kaçırdılar mı bilinmez. Bosna katliamının başrol oyuncularından biri olan, Slobodan Milošević tutuklu bulunduğu Lahey’deki hücresinde ölü bulunuyor. Cenazesi çıkarılıyor ve defnediliyor. Bunun ne kadar inandırıcı olduğunu okuyucunun dimağına bırakıyorum. Çok yazıldı çizildi. Tüm Sırp oyuncular için, aynı senaryonun benzerlerinin sahnelendiğini bilmeyen yoktur. Planlar tıkır tıkır işledi. Ratko Mladić de yakında hasta veya öldü diye sırra kadem basarsa sakın şaşırmayın. Müslümanlar soykırıma tabi tutuldu. Batılıların sömürü düzenini koruyan ve işlediği suçları örtmek için kurulan, BM ve ona bağlı mahkemeler, görevlerini yerine aksatmadan getiriyorlar.                        

Görülüyor ki, İslam topraklarında yapılan diğer katliam ve soykırımlarda olduğu gibi, Bosna dosyası kapatılmaya ve unutturulmaya çalışılıyor. Müslümanlar oyun kurucu oluncaya ve kendi uluslararası ceza mahkemelerini kuruncaya kadar bu dosyalar kapatılmaya devam edecek. Örneğin; Afganistan, Keşmir, Filistin, Irak, Suriye, Yemen, Libya, Arakan vb. binlerce dosyada olduğu gibi, Batı işini bitirince UCM ve AİHM benzeri mahkemeler vasıtasıyla, dosyaları rafa kaldıracaktır. Sonuç raporlarını nereye göndereceğini tahmin etmek zor olmasa gerek. ABD’deki 10 milyar dolar bütçeli bir vakıf topluluğuna. İşi biten sahnelerin yerine, yeni oyunlar sahneye koyacaklardır. Yarabbi ümmeti ve milletimizi kafirlerin şerrinden sen koru. Birlik ve beraberlik ver. Amin Vesselam.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.