Yönetim işlerinde bir mevzuyu toptan red ya da kabul ne kadar sakat iş, bir misalle ifade edeyim: 
Vatandaş prim gününü doldurmuş, sigorta süresi de uygun ve herhangi bir işte de çalışmıyor. İş bulma kurumu dahil nereye başvursa yaşın geçkin deniliyor ve kapılar yüzüne kapatılıyor. Bu vatandaşa yasa diyor ki, şu yaşa kadar emekli olamazsın. 
E peki ne yapsın bu vatandaş geçim için ey idareci? Kendisi taş yesin yemeye de, evlad ı iyalatı ne etsin.
Bu toptancılık ile mi adaleti tesis edeceksiniz? Tamam emeklilikte yaşa takılanlar mevzusunda kendinizce makul izahlarınız var da verdiğim misaldeki vatandaş gibilere yönelik hiç mi vicdanınız sızlamıyor desem ağır mı konuşmuş olurum. Kaç kişi bu misalcedir bilmiyorum, ama tanıdığım işinde çok kalifiye olmasına rağmen, yaşı sebebi ile iş bulamayan bir dostum var ki kanımca çok değildir bu durumda olanlar. En azından bunlara dair bir düzenleme boynunuza borç değil midir?
-- 
Bir vaiz çıksa ve sadece şunları deseydi, hoş olurdu:

Allah, Allah'tır.

Allah ile aldatanların, dini, emeline katık yapanların dolduruşuna gelip, öfke nedeni ile Allah ile aranı bozma...

Allah vardır ve Onun rızasına uygun bir hayat için sağına soluna insanüstü rehberler doldurmaya ihtiyacın yoktur. Sadece vicdanını dinle ve kendine dahi izah edemeyeceğin haltlardan uzak dur kafidir.

Biri sana "Allah adı ve rızası" ile geldiğinde, önce bir muamelesine bak. Senden bir beklentisi var ise popişine tekmeyi bas. İslamı kurtarmaya çalışanlardan vebadan kaçar gibi uzak dur. Sen İslam ile kurtulmaya bak."

Gözlerim ufukta bu vaizi bekliyorum diyemem, zira hiç ihtiyacım yok onun sözlerine, lakin ihtiyacı olanlar da hiç az değil...
-- 
Birisinin "o bunu dedi, bu şunu dedi" meşgalesinden çıktığında geride pek bir şeyi kalmıyorsa düşüneceği söyleyeceği, derin bir sessizliğe gömülme zamanı gelmiş de geçiyor demektir.

Neden bir milyon kişiden alınan yüzer lira, bir kişiden alınan yüz milyondan devlet için daha kıymetlidir sorusunun cevabında tüm iktidar konusu Mailis Nalars Sarpust Yazıtları
--
Gençlerde deizm neden rağbet görür sorusu yerine yok böyle bir şey bakışı kafayı kuma gömen politikaca devekuşu algısıdır.
Arap örfünü İslam diye yutturmaya kalkmanın elbette bir ceremesi olacaktı.
Mısır, Pakistan, İrandan sapkın itikatları bu topraklarda İslam diye pazarlamanın da haliyle.
Üst kat komşusunun kızını cariye olarak kendine caiz gören bir kabul nefse hoş gelse de, vicdan asla mazur görmez bu densizliği ve yerim sizin siyasal islamınızı der haliyle.
Dinin saf adalet olduğunu, islamın güzel ahlakın zirvesi olduğunu değil de dini bir şeyleri elde etmek için kullanılan bir araç olduğunu sokuşturursanız genç beyinlere, onlar da elbette o dini yerin yedi kat dibine sokarlar
-- 
Seni kıymetsiz hissettirenlere sen kıymet verdiğin için değil midir bu hissiyat?
--
Cumhuriyetin kurumlarının hıfz u emanetinde olan seçim işleri eğer mundar edilebiliyorsa, bu kurumların işleyişinden mes'ul her yetkilinin bu işten sorumlu tutulması ve hesap vermesi de tabii bir gereklilik değil midir?
Kimse suçu kendinden gayrına yükleyerek bu mevzudan sıyrılabileceğini düşünmesin.
O sandıklarda görev alanlar, onları oralara yerleştirilenler dahil olmak üzere halt yiyenler ve halt yenilmesine vesile olanlar, ses çıkarmayıp, halta kılıf ayarlayanlar ve haltı örtmeye çalışanlar hepsi birden vatandaşın namusuna göz dikmiş çapsızlar değiller midir?
Bu iş en önce haltın her yönlü tespitini ve müeyyide tarafını çözmek ve sonrasında halta müsaade eden yapıyı sistem olarak ıslah ile halledilmeli değil midir?
-- 
Tashih: 17/04/2019 tarihli yazımda üç davamdan Devlet avukatlık ücreti ödemesin diye ferağat ettiğimi yazmıştım. Lakin idare ödeme emirlerini iptale yanaşmadığı için, hukuki sorumluluğum gereği ferağat işlemini gerçekleştiremedim. İdare, bendenize sen ferağat et, biz de ödeme emirlerini iptal edelim dedi. Oysa bizim açtığımız davalar ödeme emirlerinin iptali talepli davalardı. Yani biz davamızdan iptal işlemi gerçekleşmeden vazgeçersek, hukuki sorumluluğumuz ağır olacaktı. Bu bilgiyi okuyucularıma arz ederim.
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.