Zararın neresinden dönülürse dönülsün, dönme anından itibaren dönen kardadır.
--
Desinler demesinler diye değil, hak hak olduğu için haktan yana olmak er kişi işidir. Er de erdir, erkeği dişisi olmaz. Mailis Nalars
--
Zorunlu arabuluculuktan ihtiyari arabuluculuğa geçilmesi ve arabulucuya başvurulmasının dava şartı olma kuralından geri adım atılması, özellikle idari davalar için bu müessesenin adının asla anılmaması, arabuluculuğun hakim savcı avukat gibi ayrı bir sıfat olması ve bu iş ile iştigal etmeyi tercih eden hukukçunun başka bir iş ile ilgilenmesinin kısıtlanması kurumun geleceği ve hukuk sistematiğimizde başarılı bir uygulama olarak yer alabilmesi için adalet adına fikrimce zaruridir.
-- 
Şu sıcaklarda şifa bulma niyeti ile bir kişi sadece az miktar su içerek kendini tedavi ettiğini düşünürken kan şekerinin 50ye düştüğünü paylaşmış ki bir tarz intihar bu ve alternatif tıp gölgeliği altında özellikle sanal dünyada buna benzer saçma sapan uygulamalar yayılmaya çalışılıyor. Bünye neye ne kadarına dayanabilir bilmeden kan idrar tahlilerinden habersiz çaresizliğin düşürdüğü kuyularda çürümeme adına doktor kontrolü ve önerisi olmadan bu gibi alternatif uygulamalardan uzak kalmamanın bilerek ölümü seçme ile eşanlamlı olduğunu düşündüğümü paylaşmak istedim.
-- 
Dava diyorlar ya, bendenizdeki direkt çağrışım şu oluyor: Bu güne kadar ocular, bucular bu memleketin varlıklarını götürdü, artık bizimkilerde sıra. Muhafazakar burjuvalar var olsun, yolları açık olsun. 
Evet dava tam aksini ifade ediyor olsa da realitede dava maalesef sadece bundan ibaret ve sair ne var ise boya badana.
Surda bir gedik açılmıştı ve sonra sur komple yıkıldı. İhale akıncıları akıyor şimdi dört bir yandan.
Yanılıyor muyum?
Çıkarsınlar etik yasayı. Nedir etik yasa? Bir mevki makam ünvan sahip olanların kendilerine ve civarlarına, kendilerinden olanlara, makamın, ünvanın gücünü kullanarak imkan sağlanmasının engellenmesi.
Bu olmadıkça her dava lafı sadece teneke gürültüsüdür kulağıma.
-- 
Bu günden tezi yok devletteki vazife ve yetkisi kaynaklı olarak, kamuyu bilerek isteyerek zarara uğratan her memurun, verdiği zarara dair en önce mal varlığı ile sorumlu tutulması yönünde yasal düzenleme yapılmalı ve siyasi nüfuza ile kendine veya çevresine fayda sağlayan her siyasi de ağır müeyyidelere tabi tutulmadır ki bendenizin beka meselesi bundan ibarettir. Ahiretini kaybedecek birinin Asya kadar devleti olsa ne fayda ona bu dünyada.
Varsanız varsınız demektir, yoksanız zaten hiç var olmamışınız demektir.
-- 
Evet benim bir sıkıntım var devletle ve o da yönetim mekanizmalarının kişiye güven odaklı kurgulanması, ilke odaklı mekanizmanın oturtulamaması kökenlidir. 
İnsan beşerdir, şaşar, kayar, düşer, halt işler. Devlette her mevki bir insanın sağlamlığına emanet edilemeyecek kadar kıymetlidir. Mevki ilkeleri temsil etmeli ve ilkeler idareye hakim kılınmalıdır. Mevkinin gücü ile şahsen güçlenenin ocağına incir ağacı dikmeyen her düzen düzenlerin düzenidir.
-- 
Dünyanın en aşağılık işi
 
Devlette bir makam kapıp, cemaat, parti, ideoloji, klik, mezhep, meşrep, ırk, tarikat v.s. v.s. bilumum cılığını culuğunu devlet kapısından içeri adımını atarken dışarıda bırakmayıp, makamında yandaşına, adamına, dostuna, hocasına, liderine, önderine hizmet eden, fikrinden dininden olmayanı iplemeyen her kim var ise tümünün suratına ağzına kadar dolu büyük bir kova tükürük boca ediyorum.

Tabi ki insan bir fikre inanca sahip olabilir; ama devlet ise mesele, orada inancını ideolojisini emeline kullananlar, yandaşından gayrını gözü görmeyen holigan tarafçı, talimat ile oturup kalkanlardır Şarkta bizi hep çukurlarda zillette bırakanlar..
 
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.