Eru Haberleri

Eru Haberleri

ERÜ tarafından düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı sona erdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından 'Öncelikli Alanlar Eksenli Araştırma Grupları İş Birlikleri' teması ile düzenlenen 5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı sona erdi.

ERÜ'de Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliğinde Araştırma Dekanlıkları Çalıştayı düzenlendi

ERÜ Rektörü Altun: 'Araştırma Merkezlerimiz üniversitemizin hep yukarıda kalmasına katkı sağlamıştır'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen '5. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı'nda konuşan ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, 'Araştırma Merkezlerimiz üniversitemizin değerlendirme süreçlerinde hep yukarıda kalmasına önemli katkı sağlamıştır' dedi.

ERÜ Sosyal Sorumluluk projelerinde rekora koşuyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri; Topluma Hizmet Uygulamaları dersi çerçevesinde Türkiye genelinde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz dönemi vize projeleri olarak toplam 16 farklı Sosyal Sorumluluk ve Topluma Hizmet projesi yaparak, büyük bir başarıya imza attı.

Başkan Çolakbayrakdar: “Dikilen fidanlar, geleceğe bırakmış olduğumuz mirastır”

 ERÜ Hatıra Ormanı’ndaki ağaç dikim etkinliğinde konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Gençlerimiz, bugün burada fidanlarını dikiyorlar ama zaman zaman buraya geldiklerinde diktiği fidanların ne kadar büyümüş olduklarını görecekler.

ERÜ, Malezya'daki 3 üniversite ile iş birliği yapacak

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Malezya'daki 3 üniversiteden oluşan Araştırma Konsorsiyumu ile iş birliği protokolü imzaladı. İmzalanan protokol çerçevesinde ERÜ ve konsorsiyum üyesi üniversiteler ile araştırma ortaklığı yapılacak.

'Mustafa Asım Köksal'ın Şahsiyeti Ve İlmi Kişiliği' konulu panel

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) iş birliği ile Kayserili İslam tarihi yazarı, şair ve mutasavvıf Mustafa Asım Köksal'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla 'Mustafa Asım Köksal'ın Şahsiyeti ve İlmi Kişiliği' konulu panel düzenliyor.

ERÜ'ye TÜBA'dan 3 Ödül

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yürütülen; Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) TÜBA-GEBİP (Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı) ve TÜBA-TESEP (Bilimsel Telif Eser) ödüllerini bu yıl alacak isimler belli oldu. Ödüller çerçevesinde Erciyes Üniversitesi'nden (ERÜ) 3 öğretim üyesi ödüle layık görüldü.

Rektör Altun'dan öğrencilere ORAKAF'23'e daveti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun 25-26 Aralık tarihlerinde Kayseri'de düzenlenecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORAKAF'23'e tüm öğrencileri davet etti.

ERÜ, devlet üniversiteleri arasında 8. sırada yer aldı

Araştırma Üniversiteleri Yıllık Değerlendirme Toplantısı, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında gerçekleştirildi. Araştırma Üniversitelerinin 2022 performans sıralamasının açıklandığı toplantıda Erciyes Üniversitesi (ERÜ), Devlet Üniversiteleri arasında 8. sırada yer aldı.

ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi'nde önlük giyme töreni düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Önlük Giyme Töreni düzenlendi. Törende diş hekimliği eğitimine başlayan öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF’23'e Ev Sahipliği Yapacak

 Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, “Yetenek Her Yerde” temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında, Orta Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan ve 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek

Erciyes Üniversitesi, ORA-KAF'23'e Ev Sahipliği Yapacak

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, 'Yetenek Her Yerde' temasıyla 2019 yılında başlatılan bölgesel kariyer fuarları kapsamında, Orta Anadolu Bölgesinin en büyük kariyer fuarı olan ve 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORA-KAF'23'e Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ev sahipliği yapacak. 25-26 Aralık 2023 tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleştirilecek etkinliğin dış paydaş toplantısı ERÜ'de gerçekleştirildi.

ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Fatih Altun,  25-26 Aralık 2023’de ERÜ ev sahipliğinde 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORAKAF’23 kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

ERÜ Hastanelerinde, '15 Kasım Dünya KOAH Günü' Etkinliği düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde, '15 Kasım Dünya KOAH Günü' dolayısıyla hasta ve hasta yakınlarını bilinçlendirmek amacıyla ücretsiz Solunum Fonksiyon Testi (SFT) yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Altun, öğrenciler ile bir araya geldi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, 25-26 Aralık 2023'de ERÜ ev sahipliğinde 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORAKAF'23 çerçevesinde öğrencilerle bir araya geldi.

ERÜ'de Genç Tıbbıyeliler Beyaz Önlüklerini Giydi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi'nde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nda tıp eğitimine başlayan 377 Dönem 1 öğrencisi, törenle beyaz önlüklerini giydi.

ERÜ'de 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni gerçekleştirildi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde Erciyes Üniversitesi'nde (ERÜ) düzenlenen törenle anıldı.

AÜB tarafından 2. Ar-Ge Proje Pazarı Ve Üniversite Tanıtım Günleri düzenlendi

Dönem Başkanlığını Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun'un yaptığı Anadolu Üniversiteler Birliği (AÜB) tarafından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde '2. Ar-Ge Proje Pazarı ve Üniversite Tanıtım Günleri' etkinliği düzenlendi.

ERÜ Spor Bilimleri Fakültesi'nden 'Bir İşaret, Bin Umut' etkinliği

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Kayseri 80.Yıl İşitme Engelliler İlkokulu ve Orta Okulunda 'Bir İşaret, Bin Umut' etkinliği düzenledi.

“Haydar Aliyev’in Bir Millet İki Devlet Vizyonu” Sempozyumu gerçekleştirildi

 Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde 'Haydar Aliyev'in Bir Millet İki Devlet Vizyonu ve Kafkasya'da Yeni İş Birliklerine Doğru' sempozyumu düzenlendi.

Hulusi Akar: 'Azerbaycan'da tüm dünya Türk'ün gücünü gördü'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) tarafından düzenlenen 'Haydar Aliyev'in bir millet iki devlet vizyonu ve Kafkasya'da yeni iş birliklerine doğru' adlı sempozyumda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Azerbaycan'da tüm dünya Türk'ün gücünü gördü dedi.

Stephane Bahoken ilk golünü attı

Kayserispor'un Kamerunlu forveti Stephane Bahoken bu sezon ilk golünü attı.

ERÜ Çevre ve Sürdürülebilirlik Temalı 2023-2024 Akademik Yılı açıldı

Erciyes Üniversitesi Çevre ve Sürdürülebilirlik Temalı 2023-2024 Akademik Yılı Açılışı yapıldı. Açılış konuşmaları sonrasında Erciyes Üniversitesi Senatosu kararıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ‘Fahri Doktora’ unvanı verildi.

Bakan Özhaseki: 'Bir medeniyet oluşturmak istiyorsak kimlikli ve sağlıklı konutlar yapmalıyız'

Erciyes Üniversitesi'nin (ERÜ) 2023-2024 Akademik Yılı açılışına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'ye fahri doktora belgesi verildi. Programda konuşan Bakan Özhaseki, 'Bir medeniyet oluşturmak istiyorsak kimlikli ve sağlıklı konutlar yapmalıyız' dedi.

Kuruyan ağaçlar sanat eserine dönüştü

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesinin bahçesinde bulunan ve köklerinde oluşan hastalıktan dolayı komple kuruyan 4 ağaç, kesilmek yerine sanat eserine dönüştürülerek bahçeye renk kattı.

Başsavcı Korkmaz, Hukuk öğrencilerine konferans verdi

Kayseri Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Hukuk Fakültesi öğrencilerine konferans verdi.

ERÜ Spor Bilimleri öğrencileri kan verdi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri; 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi çerçevesinde 29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası sebebiyle Hunat Kan Alma Merkezi'ne kan bağışında bulundu.

ERÜ'de Erciyes Anadolu Holding ile AR-GE İstişare Toplantısı'nın 2'ncisi düzenlendi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Erciyes Anadolu Holding tarafından üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen AR-GE istişare toplantısının ikincisi ERÜ ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda lisansüstü eğitim ve ERÜ Sürekli Eğitim Merkezi (ERSEM) işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Altun:' Cumhuriyet'in heyecanını ilk günkü gibi yaşamaktayız'

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, 'Cumhuriyet'in heyecanını ilk günkü gibi yaşamaktayız' dedi.