İncesu Haberleri

İncesu Haberleri

Bin 700 yıllık mozaiklerde üç boyutlu desenler

Kayseri'nin İncesu ilçesine bağlı Örenşehir Mahallesi'ndeki İç Anadolu'nun en büyüğüne ulaşılan arkeolojik kazı çalışmalarında ortaya çıkartılan ve yaklaşık bin 700 yıl önce yapılan mozaikler, görenleri kendine hayran bırakıyor. 650 metrekarelik alanda bulunan mozaiklerde üç boyutlu denilebilecek desenler bulunurken, hem Yunanca hem Latince yazıların olması da işçiliğin ne denli gelişmiş olduğunu ortaya koyuyor.

Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi'nde inceleme

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; Türkiye'nin en büyük ve en önemli rehabilitasyon merkezlerinden birisi olacak İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi'nde yapımı devam eden Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi'ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Başkan Mustafa İlmek: “İnatla ihtiyaç sahiplerine, yetime sahip çıkacağım”

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, İncesu Belediyesi’nin çok fazla personel çalıştırdığı iddialarına yanıt olarak, “Devletin belirlediği bir limit var. Yasal sınırlar içerisinde personel alıyoruz.

İç Anadolu'nun en büyük mozaik yapısı ortaya çıkıyor

Kayseri'nin İncesu ilçesine bağlı Örenşehir Mahallesi'nde devam eden ve İç Anadolu'nun en büyük mozaik yapısına ulaşılan arkeolojik kazı çalışmalarında sezon sonuna gelindi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Binaya baktığınız zaman taban mozaiklerinin gerçekten işçilik olarak çok kaliteli ve nitelikli olması, buranın döneminde çok önemli bir villa olarak kullanıldığını düşündürüyor dedi.

İncesu Örenşehir kazı çalışmalarında yeni bulgular

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçesi Örenşehir Mahallesi'nde devam eden ve İç Anadolu'nun en büyük mozaik yapısına ulaşılan arkeolojik kazı çalışmalarında yeni çıkan odaları ve mozaik yapıları yerinde inceledi.

Hem yöresel ürünleri tanıtıyorlar hem para kazanıyorlar

Kayseri'nin İncesu ilçesinde kooperatif çatısı altında birleşen kadınlar, hem ilçenin yöresel ürünlerini tanıtıyor hem de satışını yaparak ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi inşaatı devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye'nin en büyük ve en önemli rehabilitasyon merkezlerinden birisi olarak bir model olacak İncesu'da inşaat çalışmaları hızla süren Kayseri Yeşilay Uyuşturucuyla Mücadele Rehabilitasyon Merkezi'ni yerinde inceledi.

Başkan İlmek Kızılören’de

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kızılören’de inceleme yaptı. Bölgede 15 bin metrekare parke yapıldığı ifade eden Başkan İlmek, “ Kızılören doğalgaza kavuşturduğumuz bir mahallemiz.

Filistin Yürüyüşçüleri İncesu'dan yola çıktılar

İşgalci İsrail'in Filistin'e uyguladığı katliamları protesto etmek ve Filistinlilere destek olmak maksadıyla, 'Zulme sessiz kalmak zulümdür' şiarıyla Kayseri kent merkezinden hareket eden yürüyüş kafilesi ikinci günün sabah saatlerinde İncesu'dan hareket ettiler.

Kayseri'de kontrolden çıkan yolcu otobüsü aydınlatma direğine çarptı: 16 yaralı

Kayseri'nin İncesu ilçesinde kontrolden çıkan otobüs önce refüje ardından aydınlatma direğine çarptı. Kazada aralarında askerlerin de olduğu 16 yolcu yaralandı.

Pompalı tüfekle dehşet saçtı: Tavuklarına zarar verdiğini iddia ettiği sokak köpeklerini vurdu

Kayseri'nin İncesu ilçesinde bir kişi, tavuklarına zarar verdiği iddiasıyla 2 köpeği pompalı tüfekle vurarak yaraladı. Şahsın tüfekle mahallede dolaştığı görüntülerde kameraya yansıdı.

İncesu'da öğrenciler poşet poşet çöp topladı

İncesu Kaymakamlığı tarafından düzenlenen etkinlikte, 6 bin öğrenci eş zamanlı olarak okul çevrelerini temizledi.

İncesu OSB’de yeni yatırım alanları

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, Kayseri’nin İncesu ilçesine bağlı Semerkent Mahallesi içerisinde bulunan bazı taşınmazlar, İncesu OSB için yeni yatırım alanı oldu. 

Başkan İlmek’ten 28’inci Üzüm Festivali’ne davet

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, yarın İncesu’da 28’incisi düzenlenecek olan Üzüm Festivaline tüm halkı davet etti. Başkan İlmek, bu festivalde konser yapılmayacağını belirterek, “Festivale sanatçı çıkmadığı için bizi eleştirende var.

İncesu Belediyesi depremzede çocuklara kırtasiye seti dağıttı

 İncesu Belediyesi tarafından, 5 bine yakın defter, kalem, boya, boyama kitabı ve kalem kutusundan oluşan setler Göksun ve köylerine teslim edildi.

İncesu Üzüm Festivali 8 Eylül’de gerçekleştirilecek

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret eden, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Başkan Büyükkılıç’ı ve tüm Kayserilileri 8 Eylül’de 28’incisi düzenlenecek olan Geleneksel Kültür Turizm ve Üzüm Festivali’ne davet etti.

Akar, Çiçek Ve Büyükkılıç, 5 ilçenin muhtarlarıyla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, önceki dönem Milli Savunma Bakanı, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinin mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Uluslararası Dağ Bisiklet Yarışı, o ilçeye renk kattı

 Türkiye Bisiklet Federasyonu, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) tarafından yapılan etaplı dağ bisiklet yarışı “Anatolia MTB Stage Races” İncesu İlçesi’nde yapıldı. Yarışların İncesu ilçesinin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyleyen İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, “Tabii bu yarışmanın bizim açımızdan en önemli hususu ilçemizin tanıtımını sadece Kayseri çapında değil, ülke çapında da yapma fırsatı yakalamış olmamız” dedi.

Büyükşehir Meclisi’nden 3 ilçeye toplam 240 milyon lira ek bütçe

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, Develi, İncesu ve Yahyalı ilçe belediyelerine toplam 240 milyon liralık ek bütçe verilmesi kararlaştırıldı.

Başkan İlmek: “Tespit ettiğimiz tüm eksikleri bu sezon bitirmeyi hedefliyoruz”

 Develi’de 39’uncu Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalleri kapsamında konuşan İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, festivalden duyduğu memnuniyeti dile getirerek İncesu’da da tespit edilen eksiklerin bu sezon içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini belirtti.

Başkan İlmek, mesaiye Beyaz Masa’da başladı

 İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, haftanın ilk mesai gününde beyaz masayı arayan vatandaşların talep ve dileklerini dinledi. Başkan İlmek, vatandaşların isteklerini yerine getirmek için ekiplerin sahada gerekli hassasiyeti gösterdiğini ifade etti.

Vali Çiçek, “Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte İncesu’da Kayseri Valiliği, Yeşilay Derneği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapımına başlanan Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Rehabilitasyon Merkezi İnşaatında İnceleme

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte İncesu'da Kayseri Valiliği, Yeşilay Derneği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde yapımına başlanan Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Kayseri'nin Tescilli Güzelliği

Kayseri'nin İncesu ve Hacılar ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Hürmetçi Sazlığı, kesin korunacak hassas alan ilan edildi.

Hürmetçi, "kesin korunacak hassas alan" oldu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, doğa tutkunlarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın takdir ve tensipleriyle kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilen İncesu ve Hacılar ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Hürmetçi'ye davet etti.

Yerel sanatçı Erciyes'te kurda kuşa konser verdi

Kayseri'nin İncesu ilçesine bağlı Kızılören Mahallesi'nde yerel sanatçı İlyas Yılmaz, Erciyes'te kurda kuşa konser verdi.

Büyükşehir'den müzeler şehri Kayseri'ye bir müze daha

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, restorasyonu devam eden İncesu Kent Müzesi, şehrin ve sakinlerinin tarihini, geleneklerini ve başarılarını yansıtan eserleri, belgeleri ve hikyeleri sergileyecek.

İncesu Belediyesi zipline alacak

İncesu Belediyesi, zipline sistemi alımı için ihale ilanında bulundu.

Başkan İlmek, Kadın Kooperatiflerinin yanında

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek öncülüğünde tüm ilçelerde olduğu gibi İncesu’da da kurulan ve İncesu Belediyesinin destek verdiği Kadın Kooperatifini ziyaret etti.

Büyükkılıç, İncesu Kent Müzesi’ni inceledi

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan İncesu Kent Müzesi’ne dönüştürülecek olan Aziz Eusthatios Kilisesi'nde incelemelerde bulunarak, “İncesu’muza ayrı bir zenginlik katacağına inanıyoruz. Yeni bir destinasyon oluşturacak” dedi.