Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Haberleri

Millet Bahçesi'ne hafta sonu yoğunluğu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı ve Türkiye'nin açılışı yapılmış en büyük millet bahçesi özelliğini taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Kayserililerden hafta sonu başta olmak üzere yoğun ilgi görüyor.

Felahiye Ve Özvatan'da 'doğal gaz' heyecanı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın katılımlarıyla, Felahiye ile Özvatan ilçelerinde yarın düzenlenecek 'Doğal Gaz Verme Töreni' ile iki ilçe daha doğal gaza kavuşacak.

Büyükşehirden yağmurlama ve damla sulama sistemi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi daha yeşil bir Kayseri için altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir, bu çerçevede şehrin çeşitli noktalarındaki ekim dikim yapılan çim alanlarda, yağmurlama ve ağaçlandırma sahalarında damla sulama sistemleri yapımlarına devam ediyor.

Büyükşehir belediyesinden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetiminde toplumsal konulara yönelik proje ve çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla özel vatandaşlara özgü kutlama programı gerçekleştirilecek.

KAYMEK'ten öğrenciler için ödev merkezi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), öğrencilerin faydalanacağı ödev merkezleri hizmetini başlattı.

Yeşilhisar yollarına 32 milyon TL'lik yatırım tamamlandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın merkez mahalleler kadar kırsal bölgelerin de ihtiyacının giderilmesi doğrultusundaki talimatlarıyla, kırsal mahallelerdeki asfaltlama faaliyetlerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede Yeşilhisar'ın kırsal mahallelerinde toplam 25 bin 500 ton asfalt kullanılan 16 kilometrelik yolda çalışmalarını tamamladı.

Kayseri Büyükşehir, 5 yılda Kayseri'de dokunmadık alan bırakmadı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın talimat ve gayretleri ile sahip olduğu imknlarını halka hizmet için sonuna kadar seferber etmeyi sürdürüyor. Büyükşehir, Fen İşleri Daire Başkanlığı aracılığı ile geçen 5 yıllık süreçte, kentte dokunmadık alan bırakmayarak Kayseri'yi adeta mamur etti.

Hacılar'da 4 caddeyi sıcak asfaltla buluştu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın 'daha yaşanabilir bir Kayseri' vizyonu doğrultusunda Hacılar ilçesinde 4 farklı bölgede 10 milyon TL'lik sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Sessiz katile dikkat

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, renksiz ve tatsız olan karbonmonoksit gazından zehirlenmemek için soba kurulmadan önce mutlaka baca temizliğinin yapılması gerektiğini söyledi.

Büyükşehirden kırsala 33 milyon TL'lik yatırım

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, merkez mahallelerde olduğu kadar kırsal mahallelerde de yaşam konforunun artması ve merkez ile kırsal arasındaki farkın giderilmesine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi tarafından 2023 yılı için 79 kırsal mahallede gerçekleştirilen bakım onarım ve tesis inşa faaliyetlerinde toplam 33 milyon TL'yi aşkın harcama gerçekleştirildi.

Hulusi Akar: 'Filistin'de yaşanan savaş değil, soykırımdır'

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erdemlerimizle Varız (ERVA) Projesi çerçevesinde 'Milletimizin Erdemleri' konulu program düzenlendi. Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, siyonazilerin amacının üniter İsrail devleti kurmak olduğunu söyleyerek, 'Filistin'de yaşanan savaş değil, soykırımdır' dedi.

7,5 milyon yıllık fosil sergisi miniklerin ilgi odağı oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kazı çalışmaları desteklenen ve dünyanın ilgisini çeken 7,5 milyon yıllık fosiller, Büyükşehir Belediyesi fuaye alanında sergilenmeye devam ediyor. 7'den 70'e herkesin ilgi odağı olan sergide Başkan Büyükkılıç, son olarak miniklerle buluşup, sohbet etti.

Kardan kapanan 256 kilometrelik yol ulaşıma açıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal bölgelerde kar nedeniyle kapanan toplamda 256 kilometrelik yolu ulaşıma açtı.

'Mustafa Asım Köksal'ın Şahsiyeti Ve İlmi Kişiliği' konulu panel

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) iş birliği ile Kayserili İslam tarihi yazarı, şair ve mutasavvıf Mustafa Asım Köksal'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla 'Mustafa Asım Köksal'ın Şahsiyeti ve İlmi Kişiliği' konulu panel düzenliyor.

Büyükşehir, 250 bin metrekare kilit beton parke taşı üretti

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 10 ayda Tomarza Gülveren Şantiyesi'nde ilçe belediyelerine kırsal mahallelerinin ihtiyacı olan 25 milyon TL maliyetle ürettiği 250 bin metrekare kilit beton parke taşının teslimatını yaptı.

Felahiye - Çandır yolu güçlendiriliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Felahiye ilçesi ile Yozgat Çandır ilçeleri arasında yer alan 'Felahiye-İsabey-Çandır' hattındaki iki ili ve ilçeyi birbirine bağlayan 13 kilometrelik yolda, 20 bin ton asfalt serimi gerçekleştirerek, vatandaşın hizmetine sundu.

Bakan Özhaseki: 'Deprem bölgesindeki köylerimizde 100 bine yakın çelik evler yapacağız'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı'na katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmasında, 'Deprem bölgesindeki köylerimizde 100 bine yakın çelik evler yapacağız' dedi.

KAYMEK, İngilizce A1 seviyesi 2. Grup kurs kayıtlarını başlattı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), yabancı dil öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik İngilizce A1 Seviyesi Kurs kayıtlarını başlattı.

Kayseri Büyükşehir'in 2024 yılı bütçesi 11 milyar 500 milyon TL oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı'nın üçüncü birleşimi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis'te 30 maddelik gündem karara bağlanırken, Büyükşehir Belediyesi 2024 Mali Yılı Performans Programı teklifi ile Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçenin 2024 Mali Yılı Bütçe ve Bütçe Kararnamesi ile ilgili hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşüldü.

Erciyes Kayak Merkezi bilet ücretleri artık üst segment

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın üçüncü birleşimi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında gerçekleştirildi.

CHP’li Özer, “Kayseri’ye bu mu layık”

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Melikgazi Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Özgür Özer, “Kayseri’de kişi başı Büyükşehir Belediyesi’nden ayrılan pay Trabzon, Balıkesir ve Eskişehir’in altındadır.

Kocasinan Bulvarı - İstasyon Caddesi Kavşağı'na nefes aldıracak çalışma

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Bulvarı ile İstasyon Caddesi'nin kesiştiği hemzemin kavşakta günün belirli saatlerinde yaşanan trafik yoğunluğunu en aza indirmek için çalışmalara başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışma ile Sümer Üst Geçidi inişindeki kavşakta elips biçimindeki adanın uzun kenarı kısaltılarak kavşak içindeki ada dairesel forma yakın hale getiriliyor.

KAYMEK'in 3'üncü Kitap Okuma Yarışması için kayıtlar sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin eğitimde öncü kuruluşu Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.'nin (KAYMEK) 'Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan' sloganıyla geleneksel hale getirerek düzenlediği KAYMEK Kitap Okuma Yarışmalarının 3'üncüsü için kayıtlar sürüyor.

Büyükşehir, 5 yılda 550 bin adet ağaç ve çalıyı toprakla buluşturdu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç yönetimindeki yaklaşık 5 yıllık süreçte, Kayseri'ye yarım milyonun üzerinde ağaç ve çalı kazandırarak yeşil bir Kayseri yolunda önemli bir adım attı.

Tenis kortlarından 60 bini aşkın vatandaş faydalandı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın gayretleri ile 2024 yılı Avrupa Spor Şehri olan Kayseri'deki Büyükşehir'e ait tenis kortlarından bugüne kadar 60 bini aşkın sporsever faydalandı.

Talas Mevlana ve Cumhuriyet Meydanı tramvay hattında günlük 15 bin yolcuya hizmet veriliyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kenti daha çağdaş, erişilebilir ve konforlu bir hale getirmek amacıyla hayata geçirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi, ulaşımdan altyapıya, turizmden sağlığa, eğitimden spora geniş bir yelpazede hizmet sunarak, hem merkezde hem de kırsalda tüm Kayserililere ulaşmayı ve kaliteli hizmeti götürmeyi amaçlıyor.

Bakan Özhaseki 'İklim, Çevre ve Turizm Medya' Konferansına katılacak

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılacağı iklim, çevre, kültür ve turizm konularının medya düşüncesiyle masaya yatırılacağı 'İklim, Çevre ve Turizm Medya' başlıklı konferans düzenliyor.

Kayseri'nin incisi Erciyes'e Travelexpo Ankara'da Kış Turizmi Alanında En İyi Stant Tasarımı ödülü

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından dünya markası haline getirilen Erciyes A.Ş., Uluslararası Ankara Turizm ve Seyahat Fuarı TravelExpo'da kış turizmi alanında 'En İyi Stant Tasarımı' ödülüne layık görüldü.

Kayseri Büyükşehir, 367 personel ve 176 araçlık dev kadro ile kışa hazır

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı karla mücadele ekipleri, yaşanabilecek olumsuz kış şartlarına rağmen tüm hazırlıklarını tamamlayarak, merkez ve 16 ilçe olmak üzere 7 noktada kar yağışı ihtimaline karşı görev yapacak.

Büyükşehir'in, 8'inci Mutlu Evlilik Akademisi kayıtları başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanında da faaliyetlerini sürdürüyor. Bu çerçevesinde KAYMEK A.Ş. Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi'nin aile kurumunun sağlıklı bir şekilde kurulmasına destek vermek amacıyla 8'ncisini düzenleyeceği 'Mutlu Evlilik Akademisi' eğitimlerinin kayıtları başladı.