Kayseri Valiliği Haberleri

Kayseri Valiliği Haberleri

Valilik ve SANTEK, nitelikli eleman ihtiyacı karşılanması hususunda istişare toplantısı düzenledi

Kayseri Valiliği, Sanayi ve Teknoloji İş Birliği Kurulu (SANTEK) İşkur iş gücü piyasasının nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması amacıyla paydaşlarla birlikte istişare toplantısı düzenledi.

Hulusi Akar: 'Filistin'de yaşanan savaş değil, soykırımdır'

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erdemlerimizle Varız (ERVA) Projesi çerçevesinde 'Milletimizin Erdemleri' konulu program düzenlendi. Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, siyonazilerin amacının üniter İsrail devleti kurmak olduğunu söyleyerek, 'Filistin'de yaşanan savaş değil, soykırımdır' dedi.

‘Küçük Yürekler Büyük Hayaller’ projesi açılış ve tanıtımı gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri İl Başkanlığı ve Kayseri Gençlik Meclisi Derneğince yürütülen Kayseri Valiliği koordinasyonunda ‘Küçük Yürekler Büyük Hayaller’ projesinin açılış ve tanıtım programında konuşan Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, “Bugüne kadar görev yaptığımız hiçbir yerde başta Sayın Valimiz olmak üzere daha bir konuda bir of dediğini duymadım.

‘Küçük Yürekler Büyük Hayaller’ projesi açılış ve tanıtımı gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğünce desteklenen, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Kayseri İl Başkanlığı ve Kayseri Gençlik Meclisi Derneğince yürütülen Kayseri Valiliği koordinasyonunda ‘Küçük Yürekler Büyük Hayaller’ projesinin açılış ve tanıtım programında konuşan Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş, “Bugüne kadar görev yaptığımız hiçbir yerde başta Sayın Valimiz olmak üzere daha bir konuda bir of dediğini duymadım.

Kayseri Valiliği'nden 'fırtına' uyarısı

Kayseri Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kentte fırtınanın etkili olacağı belirtilerek, vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.

Elitaş'tan Kayseri Valiliği'ne ziyaret

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri Valiliği'ni ziyaret ederek, Vali Gökmen Çiçek ile görüştü.

ASKON Kayseri ERVA Spor Kulübü Açıldı

Kayseri Valiliği, Erdemlerimizle Varız (ERVA) ve Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) işbirliğiyle ASKON Kayseri ERVA Spor Kulübü açıldı.

Bakan Tekin'den Kayseri Valiliği'ne ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kayseri Valiliği'ni ziyaret etti.

Eyvan Sohbetlerinde 'Millî Mücadele'de Kayseri' konuşuldu

Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde geleneksel hale getirilen Eyvan Sohbetleri çerçevesinde Atatürk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zübeyir Saltuklu'nun konuşmacı olarak katıldığı programda 'Millî Mücadele'de Kayseri' konusu ele alındı.

Kayseri'de çalışma masası ve kitaplığı olmayan öğrenci kalmayacak

Kayseri Valiliği tarafından organize edilen Her Ev Bir Okul Projesi çerçevesinde sanayicilerin desteği ile üretilen 20 bin adet çalışma masası ve kitaplıklar öğrencilere ulaştırılmaya başlandı. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 'Kayseri'de evlerinde çalışma masası olmayan, halı ve kilimin üzerinde çalışan hiçbir öğrenci olmasın istiyoruz' derken, masasına kavuşan 6. sınıf öğrencisi Esma Yıldırım da, Bu masada çok güzel dersler çalışacağım ve başarılı olacağım dedi.

Başkan Büyükkılıç: 'Eserlerimizle taçlandırarak birlik, beraberlik anlayışı içerisinde yola devam'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhuriyet'in 100'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Kayseri Valiliği himayelerinde düzenlenen 29 Ekim Resepsiyonu'na eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte katıldı.

Kayseri Valiliğinden dolandırıcılık uyarısı

Kayseri Valiliği; Vali Gökmen Çiçek ve valiliğin logosunun kullanılarak dolandırıcılık yapıldığını tespit ederek, vatandaşları bu tür olaylara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kayseri Gastronomi Günleri 27 Ekim'de Başlıyor

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Kayseri Valiliği himayelerinde Kayseri Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle, Türkiye Aşçılar Federasyonu Akademik Kurulu, Kayseri Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği ile Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası işbirliğinde düzenlenen Kayseri Gastronomi Günleri, 27-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilecek.

Vali Çiçek: 'Şehrin yetiştirdikleri ve tarihi için de mücadele etmemiz gerekiyor'

Kayseri Valiliği tarafından düzenlenen Erdemlerimizle Varız (ERVA) Projesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı'nda konuşan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, insanların yaşadıkları şehri sevmesinin de bir değer olduğunu söyleyerek, 'Şehrin yetiştirdikleri ve tarihi için de mücadele etmemiz gerekiyor' dedi.

Başkan Büyükkılıç, Cam Terasta Manzarayı İzledi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç ile birlikte Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi işbirliğinde ilçenin turizmine kazandırılan 'Kayabaşı Cam Seyir Terası' ziyaret etti.

Akkışla'ya 5.5 Milyon TL'lik Süt İşleme Tesisi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği YİKOB, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü iş birliğinde günlük 25 ton süt üretimi olan Akkışla ilçesine süt üreticilerinin desteklenmesi amacıyla 5 milyon 500 bin TL maliyetle Süt İşleme Tesisi yapacak.

Kadınlara ücretsiz e-ticaret eğitimi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği ile birlikte Kayseri Kadın Kooperatifleri, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, KADEM, Tekno Gelişim Busines Solutions, İdeaSoft Akademi iş birliğiyle 'E Ticarette Kazanan Kadınlar' Eğitimi, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’in de katıldığı programla başladı.

Vali Çiçek: 'Kayseri'nin başarısının ardında kadınların büyük rolü vardır'

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından e-ticaret ile ilgilenen kadınlara yönelik E-Ticarette Kazanan Kadınlar Eğitim Programı düzenlendi. Düzenlenen programda konuşan Vali Çiçek, 'Kayseri'nin başarısının ardında kadınların büyük rolü vardır' dedi.

Vali Çiçek Eyvan Sohbetleri'ne katıldı

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, Kayseri'nin zengin kültürünün konu edildiği Eyvan Sohbetleri programına katıldı.

Eyvan Sohbetleri’nde bugün: ‘Kayseri’den Üç Kıtaya Taştaki Sinan Mührü’ konferansı

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde, ‘Eyvan Sohbetleri’ adıyla düzenlenen etkinlikte bu akşam Eğitimci Yazar Tahir Fatih Andı’nın konuşmacı olarak yer aldığı ‘Kayseri’den Üç Kıtaya Taştaki Sinan Mührü’ konulu konferans gerçekleştirildi.

Eyvan Sohbetleri'nin Konusu 'Koca Sinan'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği iş birliğinde düzenlenen Kayseri'ye özgü program olan 'Eyvan Sohbetleri'nde bu haftanın konusu mimariye damgasının vuran Mimar Sinan olarak belirlendi.

30 Ağustos Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü kutlandı

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da zaferle taçlandırılan Kurtuluş Savaşı zaferinin 101’inci yıl dönümü için Kayseri Valiliği tarafından kutlama töreni düzenlendi.

Bünyan Cam Terası Girişinde Satış Noktası Hizmete Açıldı

Bünyan Belediyesi ve Kayseri Valiliği işbirliği ile Bünyan Cam Seyir Terası girişinde yapımı tamamlanarak ilçede kurulan kadın kooperatifleri satış noktası ile yeni bir hizmet alanı kazandırılmış oldu.

Deprem sonrası valilikten açıklama

 Kayseri’nin Sarız İlçesinde Kandilli Rasathanesi verilerine göre öğlen 13:17’de 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası Kayseri Valiliği’nin yaptığı açıklamada, herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı ifade edildi.  

Kayseri Valiliği: 'Olumsuzluğa rastlanmadı'

Kayseri Valiliği, 4.7 şiddetindeki depremle ilgili olarak, Olumsuzluğa rastlanmadı şeklinde açıklama yaptı.

Meydanda hareketli saatler

Kayserispor Taraftar Derneği tarafından, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un desteği ile düzenlenen Kayserispor'a destek konserinde sevilen sanatçılar Sefo ve Yener Çevik rüzgarı esti.

Büyükşehir'den kadınlara ücretsiz e-ticaret eğitimi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin 13 paydaş ağına sahip projesi Kayseri Kariyer Merkezi, Kayseri Valiliği, Kayseri Kadın Kooperatifleri, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, KADEM, Tekno Gelişim Busınes Solutıons, İdea Soft Akademi iş birliğiyle kadınlara ücretsiz e-ticaret eğitimi verecek.

Taraftarlardan Kayserispor'a destek konseri

Kayserispor Taraftar Derneği tarafından, Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un desteği ile Kayserispor'a destek konseri düzenlenecek.

Başkan Coşkun, “Şenliklerin amacı geçmişteki anıları tazeleyerek eski günleri yeniden yaşamak”

 Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Felahiye Belediyesi tarafından düzenlenen 17’nci Sıtmapınar Şenliği’nde konuşan Felahiye Belediye Başkanı Coşkun, “Şenliklerin amacı sadece eğlenmek, gülmek, yemek içmek değil.

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Timuçin, “Bu tarz festivallerin kültür aktarımı olduğunu düşünüyorum”

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Felahiye Belediyesi tarafından düzenlenen 17’nci Sıtmapınar Şenliği’nde konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, “Bu tarz etkinliklerin, festivallerin kültür aktarımı olduğunu düşünüyorum. 16 ilçemizin birbirinden değerli şenlikleri var. Bunlar bizim kültür mirasımız” dedi.