TBMM Savunma Komisyonu Gürcistan'a gitti

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, komisyon üyesi Kayseri CHP Milletvekili Aşkın Genç ve İyi Parti Milletevekili ile beraber Gürcistan Ulusal Güvenlik Konseyini ziyaret ettiler.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyeleri, Kayseri Milletvekili Hulusi Akar başkanlığında,  Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Irakli Chikovani ve İçişleri Bakanı, Gürcistan Ulusal Güvenlik Konseyi Sekreteri Vakthang Gomelauri ziyaret ettiler.

Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ve beraberindeki iki Kayseri milletvekili ve diğer üyelerle birlikte, Bölgesel ve küresel güvenlik konularını üzerine değerlendirmelerde bulundular.

Gürcistan’da resmi ziyarette bulunan TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyet, Gürcistan İçişleri Bakanı Vakhtang Gomelauri ile bir araya geldi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, temaslarda bulunmak üzere geldiği Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te temaslarına devam ediyor. Akar ve beraberindeki heyet, Gürcistan İçişleri Bakanı Vakhtang Gomelauri ile bir araya geldi.

Gürcistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, görüşme çerçevesinde tarafların Gürcistan ile Türkiye arasında çeşitli yönlerde yakın ve dostane ilişkilerin önemini vurgu yaptıkları aktarıldı. Açıklamada, "Toplantının sonunda taraflar, ilişkilerin geleceği hakkında konuşarak, ülkeler arasındaki mevcut işbirliğinin ortak çabalarla derinleşeceği yönündeki umutlarını dile getirdi" denildi.

Gomelauri yaptığı açıklamada, iki ülkenin kolluk kuvvetleri arasında aktif ve etkili bir işbirliğinin kurulduğunu ve bunun Gürcistan tarafı için özellikle önem taşıdığını ifade ederek, ülkesinin Türkiye tarafıyla işbirliğini çeşitli yönlerde genişletmeye her zaman hazır olduğunu vurguladı.

Haber Merkezi

Bakmadan Geçme