Yozgat

Yozgat Haberleri

Bu çorba içilmiyor, yutuluyor

Kış mevsiminde özel olarak hazırlanan hamuru ile birlikte yutulan arabaşı çorbası, kış sofralarında vatandaşları bir araya getiriyor.

55 yıllık ayakkabı tamir ustası Kaymaz'dan ilginç iddia

Yozgat'ta 55 yıllık ayakkabı tamircisi Yaşar Kaymaz mesleğin son temsilcilerinden olduğunu söyleyerek ülkede ayakkabı fiyatlarının yüksek olmasının nedenini yetiştirecek çırak bulamamalarına bağladı.

Sorgun'da buzlanmaya karşı denetimli uyarı

Gece saatlerinde hava sıcaklığının eksi dereceleri gördüğü Yozgat'ın Sorgun İlçesinde, denetim yapan polis ekipleri, sürücüleri karayollarında oluşabilecek buzlanma riskine karşı uyardı.

Yozgat'ta ticari araçlara yönelik kış lastiği denetimi yapıldı

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, uygulama noktalarında şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlara yönelik kış lastiği denetimi yaptı.

Yozgat'ta sulama barajında toplu balık ölümleri yaşandı

Yozgat'ta sulama amaçlı kullanılan Gelingüllü Barajı'nda toplu balık ölümleri meydana geldi.

Yozgat'ta Süper Lig Serbest ve Grekoromen güreş müsabakaları tamamlandı

Yozgat'ta 16-19 günleri arasında gerçekleştirilen Süper Lig Serbest ve Grekoromen güreş müsabakaları sona erdi.

Bakan Özhaseki: 'Amerika ve Avrupa Birliği ülkeleri Gazze'deki vahşeti izlemeye devam ediyor'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, İsrail'in Gazze'deki katliamına ilişin, 'Cumhurbaşkanımızın gayretleri bütün dünya kamuoyunu ayağa kaldırırken ne yazık ki güçlü ülkeyiz diyen Amerika, medeni ülkeyiz diye her fırsatta etrafa ders vermeye çalışan Avrupa Birliği ülkeleri o vahşeti izlemeye devam ediyor' dedi.

Atık cam şişeler, kadınların ellerinde sanat eserine dönüşüyor

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde atık cam şişeleri erittikten sonra çeşitli aşamalardan geçirerek birer sanat eserine dönüştüren kadınlar, hem meslek öğreniyor hem de aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Bu caminin elektrik ihtiyacı güneş panellerinden karşılanıyor

Yozgat'ın Çekerek ilçesine bağlı Yukarı Karahacılı köyünde bulunan caminin elektrik ihtiyacı, kurulan güneş panelleri ile karşılanıyor.

63 tarihi sikke ve yüzük ele geçirildi

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Yozgat'ın Yerköy ilçesinde bir araç içerisinde yapılan aramada 65 tarihi sikke ve yüzük ele geçirilirken E.K. isimli şahıs gözaltına alındı.

Yozgat'ta Mehmetçik ve Filistin için dua edildi

Diyanet İşleri Başkanlığı organizesi ile ülke genelinde tüm camilerde Kudüs için Dua, Kardeşlerimize Vefa için Huzurdayız temasıyla dua edildi.

Yasakların ardından Yozgat'ta canlı hayvan pazarlarında yoğunluk sürüyor

Yozgat'ta şap hastalığı ile mücadele çalışmaları çerçevesinde tedbir amacıyla kapatılan canlı hayvan pazarlarının kısa bir süre önce yeniden açılmasıyla İç Anadolu'nun en büyük canlı hayvan pazarlarından biri olan Sorgun Pazarında yoğunluk oluştu.

Yozgat 1. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Yusuf Can Zeybek oldu

Yozgat Belediyesi tarafından 22. Uluslararası Sürmeli Festivali çerçevesinde düzenlenen 1. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Yusuf Can Zeybek oldu.

Yozgat'ta yağlı güreş müsabakaları başladı

Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 22.'si düzenlenen Sürmeli Festivali, yağlı pehlivan güreş etkinlikleriyle başladı.

Yozgat'ta 200 pehlivan er meydanına çıkacak

Sürmeli Festivali etkinlikleri çerçevesinde 1. Yağlı Pehlivan Güreşleri müsabakalarının Cumartesi günü yapılacağını duyuran Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, vatandaşları etkinliğe davet etti.

Yozgat'ta kamu kurumlarında afet farkındalık eğitimi veriliyor

Yozgat AFAD İl Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluş çalışanlarına yönelik yüz yüze ve uygulamalı olarak ilk yardım, yangın ve hafif arama kurtarma eğitimleri veriliyor.

Yozgat'ta göçük altında kalan kişi kurtarıldı

Yozgat'ta ahır tamiratı için kazdığı temelin çökmesi sonucu göçük altında kalan kişi kurtarıldı.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre: 'Bizim için ana vatan Türkiye'dir, ne Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'dir ne de Avrupa Birliği'dir'

Kıbrıs konusunun milli bir dava olduğunu belirten Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, 'Bizim için ana vatan Türkiye'dir. Ne Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'dir ne Avrupa Birliği'dir. En büyük Türkiye'dir ve Türk Dünyası'nın birlikteliğidir, beraberliğidir' dedi.

Mevsimlik tarım işçilerine sosyal destek

Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinesinde Yozgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü personelleri Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) çerçevesinde Yozgat'ta bulunan Mevsimlik Tarım İşçilerini ziyaret ederek ihtiyaçlarının tespiti ve giderilmesi için destek verdiler.

Toplam 563 haber.