Eğitim

Kayseri, kayseri eğitim haberleri, erciyes, milli eğitim

Eğitim Haberleri

KAYÜ ile ORAN Kalkınma Ajansı arasında destek sözleşmesi imzalandı

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) ile ORAN Kalkınma Ajansı arasında 'Geleneksel Değerleri Modern Çağa Uyarlamak: Coğrafi İşaret ve Patent Alma Eğitimlerine' yönelik destek sözleşmesi imzalandı.

Osman Ulubaş Köşk İlkokulu ve Ortaokulu'nun protokolü imzalandı

Hayırsever Osman Ulubaş tarafından yaptırılacak olan Osman Ulubaş Köşk İlkokulu ve Ortaokulu'nun protokolü imzalandı.

Hastane koridorunda öğretmenlik

Kayseri'de 29 yıllık sınıf öğretmeni Mualla Yıldırım, Kayseri Şehir Hastanesi'nde sınıfa dönüştürülen odada hastanede tedavi gören çocuklara eğitim vererek moral yüklüyor.

KAYMEK'in 3'üncü Kitap Okuma Yarışması için kayıtlar sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin eğitimde öncü kuruluşu Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.'nin (KAYMEK) 'Kitap Seç, Oku, Yarış, Kazan' sloganıyla geleneksel hale getirerek düzenlediği KAYMEK Kitap Okuma Yarışmalarının 3'üncüsü için kayıtlar sürüyor.

Öğretmenler Günü'nde en anlamlı hediye

Kayseri'de bulunan bir özel okulun öğrencileri, Öğretmenler Gününde öğretmenlerine alacakları hediye paralarını bir araya getirerek, İsrail katliamlarında zarar gören mazlum Filistin halkının yaralarını sarmak için Filistin halkına bağışlandı.

Depremzede öğretmenler buluştu

6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kayseri'de görevlerine devam eden depremzede öğretmenler, yemekte buluştu.

Kayseri'de rehber öğretmenlere 'uyuşturucu' eğitimi

Kayseri'de narkotik ekipleri, uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde kentte görev yapan rehber öğretmenlere uyuşturucu ve bağımlılığı konusunda bilgi verdi.

Başkan Palancıoğlu'ndan gençlere bir müjde daha

Mahalleleri daha da canlandıracak, gençlerin mahallesinde hizmet alarak, ders çalışmalarına imkn tanıyan Akıl Küpü Kütüphanelerine bir yenisini daha ekleyen Melikgazi Belediyesi, yakında Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki bir kütüphaneyi daha çok yakında hizmete açıyor.

Bakanlar Özhaseki ve Tekin'in katılımı ile İl Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen İl Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

ERÜ’de rektör-öğrenci buluşması

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Fatih Altun,  25-26 Aralık 2023’de ERÜ ev sahipliğinde 19 üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek olan Orta Anadolu Kariyer Fuarı ORAKAF’23 kapsamında öğrencilerle bir araya geldi.

ERÜ'de Genç Tıbbıyeliler Beyaz Önlüklerini Giydi

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi'nde 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı'nda tıp eğitimine başlayan 377 Dönem 1 öğrencisi, törenle beyaz önlüklerini giydi.

'Bu süreçte dinlendirici, düşündürücü oyunlar oynanmasını tercih ederiz'

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, öğrenci ve velilere ara tatil mesajı vererek, Bu süreçte dinlendirici, düşündürücü oyunlar oynanmasını tercih ederiz' dedi.

Türkiye'de ilk: Lise öğrencileri 3 gün boyunca bürokrat gibi davranacak

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Model Birleşmiş Milletler Liselerarası Öğrenci Konferansı' başladı. Türkiye'de ilk olan ve 3 gün boyunca devam edecek konferansta, lise öğrencileri bir bürokrat gibi İngilizce olarak ülke sorunlarını tartışacak.

Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenciler 2 farklı branşla sektöre hazırlanıyor

Kayseri’de Celal Bayar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Grafik ve Fotoğraf ile Çocuk Gelişim ve Eğitim alanı kapsamında 2 branş ile öğrenciler sektöre hazırlanıyor.

Okul müdürü kalbine yenildi

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde bulunan Fatih İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Kadir Çamdal geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Çamdal’ın cenazesi Bayramlı Caminde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa defnedilecek.

Başkan Büyükkılıç: 'Kitap Fuarımız tüm ülkede yankılandı'

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 1 milyon 39 bin 93 kişi ile rekor kıran '6'ncı Kayseri Kitap Fuarı' ile ilgili basın toplantısı düzenledi. 10 gün boyunca 20 tır kitap satılan fuar ile ilgili konuşan Başkan Büyükkılıç, 'Kitap fuarımız gerçekten gerek yerel gerekse ulusal bazda kendisinden söz ettirecek şekilde İstanbul'da ve değişik yerlerde yankılandı' dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Karaköse, ‘Öğretmenim Seninleyim’ Projesi kapsamında öğretmenlerle bir araya geldi

Kayseri İl Millî Eğitim Müdürü Bahamettin Karaköse, ‘Öğretmenim Seninleyim’ Projesi kapsamında öğretmenlerle bir araya gelerek toplantı düzenledi.

Kayseri Üniversitesi Genç Ofisin açılışı gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öğrencilerin sosyal aktivitelerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Kayseri Üniversitesi'nde de kurulan Genç Ofis'in açılışı gerçekleştirildi.

Liseler arası çevre bilgi yarışması düzenlendi

Talas Belediyesi tarafından gençlerin çevre bilincini artırmak amacıyla 100. Yıl Liseler Arası Mavi Yeşil Dünya Çevre Bilgi Yarışması düzenlendi. 12 okulun katıldığı yarışmada elemeleri geçen 3 okul finale kaldı. Yarışmanın finali 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Talas Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

Toplam 2083 haber.