Siyaset

Siyaset Haberleri

Eski KOM müdürü MHP'den aday adayı oldu

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü'nde daha önce Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü görevi yapan Ergün Aras, Milliyetçi Hareket Partisi'nden aday adayı oldu.

İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı görevden alındı

İYİ Parti Kocasinan İlçe Başkanı Mustafa Işık, il yönetimiyle uyumsuz çalışması sebebiyle görevden alındı. 

Vekil Arıkan: “'Dün dündür, bugün bugündür' cümlesinin varisi AK Parti olmuştur”

Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Dış Politikalar gündeminde yaptığı konuşmasında, Ak Parti hükümetini 'Dün dündür, bugün bugün' diyen Demirel'in varisi olarak niteledi.

Kırşehir'in tek kadın İl Genel Meclisi Üyesi aday adayı, vatandaşların gönlünü fethediyor

Kırşehir'de, Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) İl Genel Meclisi Üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulunan Susam Sert, vatandaşların tek tek ziyaret ederek, gönüllülerini fethediyor.

Başkan Büyükkılıç, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hitaplarını gerçekleştirdiği AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na katıldı.

Vekil Çopuroğlu kararlı: “Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak”

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, pompalı tüfeklerin satışının zorlaştırılmasına ilişkin yasa tasarısı önergesini İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’a iletti.

MHP'li Özdemir, Türkiye'nin stratejik önemini anlattı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Türkiye'nin artık bölgesel düzeyde politikalar uygulayan bir ülke olmadığını söyleyerek, 'Son dönemde küresel gelişmeleri etkileyen sıcak gelişmelerin yaşandığı coğrafyalar ülkemiz etrafında toplanmıştır' dedi.

Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü, AK Parti Grup Toplantısı'na katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde görüştü.

Çopuroğlu kararlı: Yivsiz tüfeklerin satışı zorlaştırılacak

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, verdiği önerge ile yivsiz tüfeklerin satışının zorlaştırılması için gerekliği adımların atılacağını söyledi.

Hulusi Akar: 'Filistin'de yaşanan savaş değil, soykırımdır'

Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından Erdemlerimizle Varız (ERVA) Projesi çerçevesinde 'Milletimizin Erdemleri' konulu program düzenlendi. Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, siyonazilerin amacının üniter İsrail devleti kurmak olduğunu söyleyerek, 'Filistin'de yaşanan savaş değil, soykırımdır' dedi.

AK Parti İl Başkanı Üzüm, “Belediye Başkanlığı aday adaylığı için yaklaşık 50 başvuru var”

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda düzenlenen ‘Nöbetçi Vekil’ uygulaması kapsamında konuşan AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, “Belediye başkanlığında şu an başvuru aşağı yukarı 50’ye yakın ama bu temayülün amacı zaten bu

Özdemir sordu, bakanlık cevapladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, kentte bazı mahallelerde cep telefonlarında çekmeme ve internet altyapısında da vatandaşların sorun yaşadığını belirterek Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu'na yazılı soru önergesi verdi. Bakanlık, Özdemir'e Kayseri'de 3 bin 600 baz istasyonu bulunduğu cevabını verdi.

Başkan Özdoğan, “Bizim doğal adaylık sürecimiz devam ediyor”

 Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “Bizi sevenler rahat olsunlar, Cenabı Hakkın dediği olur. Mevcut belediye başkanlarının herhangi bir başvuru yapmalarına gerek yok. Doğal aday konumundalar. Bizim doğal adaylık sürecimiz devam ediyor” dedi. 

Üzüm: 'Cumhur İttifakı'nın dokunulmazlığı bizim için en önemli kriterdir'

AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler; Elde ettiğimiz fikir çerçevesinde mevcut belediye başkanımız başarılı ve bu işi götürmeye devam ettirme isteği varsa o noktada devam kararı veriliyor. Ama değişmesi noktasında bir irade çıkıyorsa şehirden o irade de değerlendiriliyor. Yani 2-3 aylık bir sürece yayılan bir çalışmanın sonucunda belli olacak dedi.

Bakan Özhaseki: 'Muhalefette olan arkadaşlar, 'AK Partililer bizi engelliyor' diyorlar. Emin olun gülesim geliyor'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 'Muhalefette olan arkadaşlar, 'AK Partililer bizi engelliyor' diyorlar. Emin olun gülesim geliyor' dedi.

AK Parti İl Başkanı Fatih Üzüm: “Demokratik sürecimiz Kayserimize hayırlı olsun” b

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı temayül yoklamasına gitti. İl Başkanı Fatih Üzüm, “Tabii ki gönüllerinden kim geçiyorsa, kimi liyakat sahibi olarak görüyorlarsa, kimi seviyorlarsa o yönde oy kullanacaklar bu demokratik bir süreçtir.

AK Parti Genel Başkanvekili Elitaş: 'AK Parti oylarını patlatacağız'

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Mahalli İdareler Seçimleri için partilerine başvuran aday adaylarına gerçekleştirilen Temayül yoklamasında; 'Aday adaylarımızdan hangisi aday olursa olsun hep beraber onun peşinde sandıkta AK Parti oylarını patlatacağımızı ifade ediyoruz' dedi.

Elitaş: 'Yaklaşık 4 milyon 700 bin kişiye 5 bin TL'lik ikramiye hayırlı olsun'

AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çalışan emeklilere 5 bin TL'lik ikramiye müjdesi verildiğini ve bu ikramiyeden bir kereliğe mahsus yaklaşık 4 milyon 700 bin kişinin faydalanacağını söyledi.

Bakan Özhaseki: 'Deprem bölgesindeki köylerimizde 100 bine yakın çelik evler yapacağız'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Çevre, İklim, Turizm ve Medya Konferansı'na katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmasında, 'Deprem bölgesindeki köylerimizde 100 bine yakın çelik evler yapacağız' dedi.

Toplam 2909 haber.