Gündem

Kayseri gündemi

Gündem Haberleri

Talas'ta yılın son meclisi

Talas Belediye Meclisi, 2023 yılının son meclis toplantısında gündeminde bulunan 11 maddeyi karara bağladı. Toplantıda konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kararların çok yüksek oranda oy birliğiyle kabul edildiğini belirterek meclis üyelerine teşekkür etti.

Ebu Ubeyde duyurdu! Siyonist rejime ağır darbe

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde yeni yaptığı açıklamada, İsrail'in 28 askeri aracını daha tamamen veya kısmen imha etmeyi başardıklarını söyledi.

Kocasinan'dan Filistin'e Vefa

Kocasinan Belediyesi, yapımı devam eden iki büyük bulvarı birbirine bağlayan ana caddenin bir bölümüne Kudüs Caddesi ismini verdi.

Kocasinan'da yılın son meclis toplantısı gerçekleştirildi

Kocasinan Belediyesi, 2023 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 24 madde görüşüldü. Meclis toplantısının açılışında konuşan Başkan Çolakbayrakdar, 'Kayseri'de yaşayan tüm vatandaşlarımızın memnuniyetini ve yaşam kalitesini daha da yükseltmek amacıyla durmadan çalışıyoruz' dedi.

Başkan Öztürk Dünya Madenciler Gününü kutladı

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk 4 Aralık Madenciler Günü münasebetiyle ilçede faaliyet gösteren maden ocaklarını ziyaret etti.

Büyükkılıç'tan 1. İdare Mahkemesi Başkanı Ayrancı'ya ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri 1'inci İdare Mahkemesi Başkanı Murat Ayrancı'ya makamında nezaket ziyaretinde bulundu.

Palancıoğlu: 'Filistin için AB'nin üzerine düşeni yapması gerekir'

AB Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclis Toplantısı Melikgazi Belediyesi'nin ev sahipliğinde ilk kez Kayseri'de gerçekleştirildi.

Hacılar'da Engelliler Günü programı

Hacılar İlçe Müftülüğü, Engelliler Günü kapsamında Kayseri İl Müftülüğü ile Hacılar İlçe Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü tarafından bir program düzenledi.

Vali Çiçek: 'Sosyal medyadan yapılan açıklamanın gerçekle alakası yoktur'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 'Sosyal medyadan, 'Kayseri'de kurulan göç noktasında 5 dakikada da yabancılara kimlik kartı veriliyor' diye yapılan açıklamanın gerçekle hiçbir alakası yoktur' dedi.

Başkan Yalçın'ın ayağı uğurlu geldi

Kayserispor'un Trabzonspor deplasmanına kafile başkanlığı yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın ayağı uğurlu geldi.

Başkan Büyükkılıç, AB Yerel Ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclis Toplantısı'na katıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Avrupa Birliği Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Bölgeler Meclis Toplantısı'na katıldı.

Başkan Çolakbayrakdar: 'Kocasinanımızın her bir noktasını güzelleştiriyoruz'

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hafta sonu Saraybosna Mahallesi'ndeki yeni imarlaşan bölgede bir kilometre uzunluğunda yolun asfalt çalışmasını inceledi. Bu yıl için hedefledikleri ve ihtiyaç olan yerlerdeki yol çalışmalarını sezon itibariyle son aşamaya geldiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar; 'Hemşehrilerimizin daha keyifli ve daha huzurlu ortamda yaşamaları için Kocasinan'ımızın her bir noktasını güzelleştiriyoruz' dedi.

İşitme engelliler Talas'ta 'Acı ve tatlı Hayat'ı izledi

Talas Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle işitme engellilere 'Acı ve Tatlı Hayat' filmini ücretsiz olarak izlettirdi.

Vali Çiçek: 'Bu şehirde gençlerimizi zehirleyemeyeceksiniz'

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, yüklü miktarda uyuşturucu maddenin yakalandığı operasyonla ilgili olarak, Bu şehirde gençlerimizi zehirleyemeyeceksiniz dedi.

Millet Bahçesi'ne hafta sonu yoğunluğu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı ve Türkiye'nin açılışı yapılmış en büyük millet bahçesi özelliğini taşıyan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Kayserililerden hafta sonu başta olmak üzere yoğun ilgi görüyor.

Engelliler Günü'nde Talas'tan iki sürpriz birden

Engellilere yönelik yaptığı faaliyetlerle dikkat çeken Talas Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde yine önemli bir hizmeti duyurdu. Belediye atölyesinde üretilen güneş enerjisi ile şarj olan engelli aracı ile uzaktan kumandalı refakatçi aracının tanıtımı yapıldı.

Felahiye Ve Özvatan'da 'doğal gaz' heyecanı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın katılımlarıyla, Felahiye ile Özvatan ilçelerinde yarın düzenlenecek 'Doğal Gaz Verme Töreni' ile iki ilçe daha doğal gaza kavuşacak.

Büyükşehirden yağmurlama ve damla sulama sistemi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi daha yeşil bir Kayseri için altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir, bu çerçevede şehrin çeşitli noktalarındaki ekim dikim yapılan çim alanlarda, yağmurlama ve ağaçlandırma sahalarında damla sulama sistemleri yapımlarına devam ediyor.

Siyasetin Nabzı Büyükşehir’e  Kilitlendi

31 Mart seçimine aylar kala, şehrimizde ve ülkemizdeki siyaset, Büyükşehir Belediyesi adaylarına kilitlendi. İlçe adayları ve meclis üyeleri de Büyükşehir adaylarının netleşmesinden sonra belli olmaya başlanacak.

Toplam 46801 haber.