Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Teknoloji bağımlılığı oyuncakla oynama yaşını 14’lerden 5 yaşa indirdi

TT Global Fuarcılık organizatörlüğünde ToyBir tarafından düzenlenen 1. ToyBir Oyuncak ve Çocuk Gereçleri Fuarı, Antalya'da başladı.

AGÜ öğrencilerinin Yapay Zeka ve Enerji Verimliliği Projesine Destek

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğrencilerinin, Yapay Zeka ve Enerji Verimliliği projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü.

Hamsterınıza Evrim Teorisini Nasıl Öğretirsiniz?

13 Yaşındaki yazarımız Elif Bektur'un özgün ve özel yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

AGÜ Meta Kulübü Öğrencilerinin Turizm Projesi TEKNOFEST'te Yarışacak

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğrencilerinin, kültürel mirasları sanal ortama taşıdığı 'Bellek' adlı proje turizm kategorisinde TEKNOFEST 2023'te finale kalmayı başardı.

Kayseri'de OSBÜK İç Anadolu Bölge Toplantısı gerçekleştirildi

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) tarafından, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde düzenlenen İç Anadolu Bölge toplantısında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, 'Öncelikli hedefimiz sanayi alanlarını 2 katına çıkarmak' derken, OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü de, Türkiye'nin yeni yatırım havzalarına ihtiyacı var' dedi.

Büyükşehir, ‘Dijital Gençlik Merkezi’ kuruyor

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclisi, ‘Bugünün Gençleri, Geleceğin Meslekleri’ Projesi kapsamında, Dijital Gençlik Merkezi kurulması için harekete geçti. 

Kayseri Bilim Merkezi, Ankara Teknofest'te ilgi odağı oldu

Türkiye'de TÜBİTAK destekli bilim merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Kayseri Bilim Merkezi Ankara'daki Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde yoğun ilgi gördü.

ERÜ ile AGÜ Öğretim Üyeleri, Çimentosuz Yapı Malzemesi Üretti

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ile Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyeleri tarafından üniversite-sanayi iş birliği çerçevesinde bölgede ilk olarak çimentosuz ultra düşük karbon salınımlı yapı malzemelerinin endüstriyel olarak üretimi gerçekleştirildi.

Yahyalı'dan Dört Proje MEB Robot Yarışmasına Katılacak

Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, 15. Uluslararası MEB Robot Yarışmasına katılacak Mustafa Koyuncu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini makamında kabul etti.

Rusya, 47 yıl sonra ilk kez Ay’a uzay aracı gönderdi

Rusya, 47 yıl sonra ilk kez Ay'a uzay aracı gönderdi.

Göktaşı yağmuru yarın başlıyor

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü DOSAP Araştırmacısı Dr. Cenk Kayhan, 12-13 Ağustos'ta gerçekleşecek olan Perseid göktaşı yağmurunun Türkiye'nin her yerinden gözlemlenebileceğini söyleyerek, 'Bu yıl yeni ay etkisi dolayısıyla daha net gözlemlenebilecek' dedi.

AGÜ'lü Öğrencilerin Sanal Gerçeklik Oyunu

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) öğrencileri sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle 'Flare Frenzy' adlı oyun arcade ritim türünde tasarladı. Oyun Amarikan sosyal medya şirketi olan Meta'nın (Facebook), SideQuest ve Oculus App Lab adlı online mağazalardan da indirilebiliyor.

Twitter’a reklam yasağı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, temsilci belirleme ve bildirme yükümlülüğünü yerine getirmeyen Twitter'a reklam yasağı getirilmesine ilişkin, Üç ay içinde temsilci belirlemezse Twitter'ın bant genişliğinin daraltılması gündeme gelecek' dedi.

3D yazıcı ile kendi robot parçalarını üretiyorlar

Kayseri'de Kocasinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bilişim alanında yaptıkları robotik projelerin parçalarını öğretmenleriyle birlikte tasarlayarak 3D yazıcı ile kendileri üretiyor.

Liseli öğrencilerin projesi suda hayat kurtaracak

Kayseri 50. Yıl Dedeman Fen ve Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, geliştirdikleri Şnorkel Can Kurtaran Aracı ile suyun hem altında hem de üstünde kurtarma çalışmaları yaparak hayat kurtarmayı hedefliyor.

Arkadaşlık için ücretsiz görüntülü sohbetleri mi kullanıyorsunuz? Bu 7 güvenlik kuralına uyun

Modern toplumda, arkadaşlık ve iletişim için kaliteli hizmetlere son derece yüksek bir talep var. Her yıl daha az insan çevrimdışı tanışıyor. Çoğu, sosyal ağlardan arkadaşlık sitelerine ve uygulamalarına kadar çeşitli formatlarda çevrimiçi arkadaşlığı tercih ediyor. Ancak tüm bu çeşitlilik arasında, ücretsiz görüntülü sohbetler ayrı bir yerde duruyor. Bir yandan, her yıl giderek daha popüler hale geliyorlar. Öte yandan, tüm insanlar bunları etkili ve güvenli bir şekilde nasıl kullanacaklarını bilmiyor.

Atık ısıyı enerjiye dönüştürdüler

Osman Ulubaş Kayseri Fen Lisesi öğrencileri, geliştirdikleri proje ile ev ve iş yerlerinde ocaklardan çıkan ısının boşa giden kısmıyla elektrik enerjisi üretti.

Yapay zeka işsizliğe de neden olabilir

Bilişim Uzmanı Hakan Topuzoğlu, yapay zekanın avantajları kadar işsizlik gibi dezavantajlarının da olabileceğini söyleyerek, 'Yapay zeka işsizliğe neden olabilir, şu anda birçok insanın yaptığı işi gerçekleştirebiliyor' dedi.

Bootcamp Erciyes çerçevesinde 'How To Be Freelancer' eğitimi verildi

Erciyes Teknopark'ta Bootcamp Erciyes programı çerçevesinde 'How To Be Freelancer' eğitimi verildi. Eğitimde freelancer üzerine tüm detaylar konuşulurken, yaklaşık 300 kişi katıldı.

Toplam 301 haber.