Ey dünya devleri, ey dünya devletleri!Bu kadar mı aciz kaldınız bir avuç zalim İsrail siyonist Yahudileri karşısında. Ben bir dünyalı olarak utanıyorum sizin suskunluğunuz karşısında. Hani nerede o övgüyle bahsettiğiniz insan hakları evrensel beyannamesi, hani nerede sizin insanlığınız?
Zulme engel olmak için birleşemeyen birleşmiş milletler! Hiç mi utanmıyorsunuz birleşmiş milletler ünvanınınızdan? Neredesiniz ey medeniyet dersi veren Avrupa? Neredesiniz dünya devi görülen Amerika? Masum insanlar, çocuklar katledilirken "biz de insanız" diyebiliyor musunuz? Yuvanızda, yurdunuzda rahat uyuyabiliyor musunuz?
Ya siz Ey İslâm ülkeleri, kazayla ölenlere yas ilan edenler! Güvenli bölge diye toplayıp kasten öldürülen hatta bombalar atılarak yakılan onlarca can yas ilan etmeye değmez mi? Ey İslam ülkeleri uyanma vaktiniz gelmedi mi? Petrolümüz kurur, toprağımız çürür, ticaretimiz batar diye mi suskunluğunuz? Yoksa sus payı mı verildi dünya ekonomi bankasından? Küresel ısınma diye bir araya gelebiliyorsunuz da onlarca, yüzlerce, binlerce cana kıyılırken, hatta soykırım uygulanırken, insanlar yurtlarından tehcir edilirken hiç mi ısınmıyor o katılaşan yürekleriniz?
Ama unutmayın bu suskunluğunuzun bir hesabı var. Çünkü sizi Allah'a şikayet eden mazlumlar var. Elbette onların ahı tutar. O zaman anlarsınız ısınmanın ne olduğunu.
Allah'ım! Sana gönülden yalvarıyoruz; insanlık öldü ebabil kuşlarını gönder! Yâ Rabbi göklerin ve yerin orduları Senindir, dünyanın her yerinde insanlıktan çıkmış insan sürülerine azabın en şiddetlisini, en acıklısını tattır Allah'ım! Yâ Kahhar! Yâ ze'l-Kuvveti'l-Metîn! Yâ Azîzu Yâ Cebbar! Güzel isimlerinle Sana yalvarıyoruz Rahmetini ve yardımını esirgeme. Âmiiin. Yâ Muîn!