• Haberler
  • Gündem
  • Bakan Özhaseki, Yeşil Dönüşüm Zirvesinde Konuşacak 

Bakan Özhaseki, Yeşil Dönüşüm Zirvesinde Konuşacak 

Mimar Mühendisler Grubu (MMG) Kayseri Şubesi tarafından organize edilen 'TÜRKİYE YÜZYILINDA YEŞİL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katılımıyla gerçekleşecek.

14 Ekim Cumartesi günü saat: 10.00’da Erciyes Kültür Merkezi’ndeki programa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Sn. Mehmet ÖZHASEKİ‘nin  yanı sıra konusunda uzman konuşmacılar da 'TÜRKİYE YÜZYILINDA YEŞİL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ' konusunda  sunum yapacaklar.

MMG Kayseri Şube Başkanı Sefa Karademir yaptığı açıklamada, bu çalıştayda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve Bakanlık Yetkilileriyle beraber, Yeşil Dönüşüm hedefine yönelik sunumlar yapacak olan kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve akademik çevrelerin ülkemizin kalkınma hedeflerine yönelik planlarının masaya yatırılacağını ifade etti.

Ayrıca Karademir, bu çalıştayda ortaya konan çıktıların raporlanarak, şehrimizin ve ülkemizin Yeşil Dönüşüm geleceği konusunda bir alt yapı oluşturacağını belirtti.
Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlilik Uzmanı Elif Erkan’ın moderatörlüğünde 14 Ekim Cumartesi günü saat: 10.00’da başlayacak olan Binalarda Yeşil Dönüşüm konulu 1. Oturumda, İlbank Genel Müdür Yardımcısı Emrah Baydemir, Emlak Konut Genel Müdür Yardımcısı  Selami Keskin, Çevre Dostu Binalar Derneği Genel Sekreteri Engin Işıltan ve GYODER Yeşil Bina ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cemil Yaman konuşacaklar. 

Sanayide Yeşil Dönüşüm konulu 2. Oturumun Moderatörlüğünü ise Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İklim Değişikliği Başkanı Prof. Dr. Halil Hasar yapacak.
Bu bölümde konuşmacı olarak Bakanlık Karbon Fiyatlandırma Daire Başkanı Eyüp Kaan Moralı, Mimar Mühendisler Grubu Genel Başkanı Bülent Şen ve Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Demet Işıl Karakurt sunumlarını yapacaklar.
 

Bakmadan Geçme