• Haberler
  • Gündem
  • Görev değişikliği yaşayan hekim sağlık ocağındaki eşyaları da götürdü

Görev değişikliği yaşayan hekim sağlık ocağındaki eşyaları da götürdü

Kayseri'de iddiaya göre aile sağlığı merkezinde hekim olarak görev yapan kişi görev değişikliği nedeniyle ayrıldığı merkezdeki eşyaları da götürdü. Vatandaşlar ise mağdur olduğunu dile getirdi.

Kayseri’de iddiaya göre Melikgazi ilçesine bağlı Anbar Mahallesi’nde bulunan bir aile sağlığı merkezinde görev yapan hekimin görev değişikliği sebebiyle merkezde bulunan eşyaları kendisinin aldığını söyleyerek kamyona yükleyip götürmesi vatandaşlar tarafından tepki topladı. Hekim, iddiaya göre aile sağlığı merkezinde bulunan masa ve sandalye gibi eşyaları kamyonete yükleyerek götürdü. Vatandaşlar ise merkezin içerisinin boş olması sebebiyle mağdur olduklarını dile getirdi.

Yorumlar 2
Hekim 04 Kasım 2023 21:30

Şu anki aile hekimliği mevzuatına göre zaten aile hekimleri, kullandıkları eşyaları (demirbaşlar, sarf malzemeleri vs.) kendileri satın alıyorlar, dolayısıyla eşyalarını götürmesinden daha doğal bir şey yok. Siz eşyasız tuttuğunuz eve bir dünya beyaz eşya, mobilya vs. aldıktan sonra, evden ayrılırken bu aldıklarınızı bırakır mısınız?

Sağlıkçı 04 Kasım 2023 13:03

Zaten hekimler aile sağlığı merkezlerinde kendileri eşyalarını cihazlarını sedyelerini alarak hizmet veriyorlar. Aynı hekimin giitiği yerdeki hastalar ne olacak? Ayrıca eşya eksikse yeni hekim tamamlayacaktır Haber başlık içerik her açıdan sorunlu

Bakmadan Geçme