Şehitler Camii ve Kuran Kursu Cuma Günü Açılıyor

Asri Mezarlık 5.Kapı karşısına İşadamı İsmail Davut Bayırbaş tarafından yaptırılan şehitler Camii ve Kuran Kursu'nun açılışı 9 Şubat Cuma günü Cuma namazı akabinde gerçekleştirilecek.

Modern mimari tarzında yapılan Şehitler Camii ve Kur'an Kursu bölgenin ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacak.

Yaklaşık 200'e yakın yetişkin ve öğrencinin eğitim göreceği Şehitler Kuran Kursu, derslik ve sosyal donatılarıyla aynı zamanda bölgeye canlılık kazandıracak.

İşadamı İsmail Davut Bayırbaşı tarafından yaptırılan Şehitler Camii'nin açılışı Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu ve şehir protokolü tarafından cuma namazı sonrası gerçekleştirilecek.

Yeniköy Mahallesi’nde büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan Şehitler Cami ve Kur’an Kursu’nun açılış törenine herkesi davet eden Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu; "Melikgazi’mizde birçok alanda hizmetler hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre projeler ürettik. Bu mahallede de ihtiyaç olan bir cami vardı. Camimizin hem kendisi hem de ismi çok özel oldu. 640 metrekare alanda inşa ettiğimiz camide 512 kişilik ana ibadet alanı ve 190 kişilik de bayan bölümü bulunuyor. Camimizi çok şükür tamamladık. Melikgazi’de sadece cami değil; bununla beraber okul, sosyal tesis, park ve sağlık ocağı gibi ihtiyaçları da bir bir gidermeye çalıştık. İlçemize 5 yılda 18 adet cami ve 9 adet diyanet eğitim kültür merkezi kazandırdık. Bir ibadet merkezimizin daha açılışını yapmanın gururunu yaşıyoruz. Bu kapsamda tüm hemşehrilerimi 9 Şubat Cuma günü saat 13.00’te Şehitler Cami ve Kur’an Kursu’muzun açılış törenine bekliyoruz" dedi.

Şehitler Camii ve Kuran Kursu Cuma Günü Açılıyor

Bakmadan Geçme