• Haberler
  • Gündem
  • Bakan Yerlikaya, 'Türkiye'nin Huzuru Kayseri' toplantısı yaptı

Bakan Yerlikaya, 'Türkiye'nin Huzuru Kayseri' toplantısı yaptı

Kayseri'de bir Suriyeli'nin taciz olayından sonra Suriyelilerin ev işyerlerine yönelik saldırıların başlayan saldırıların bir gün sonra da Suriyelilerin yaşadığı mahallelere yayılması ve neredeyse on kat artmasıyla, ekesin emniyet tedbirleri ve gözaltına almalara olayların neticelenmesinden sonra İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya ivedi olarak Kayseri'ye gelerek, 'Türkiye'nin Huzuru Kayseri' toplantısı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye’nin Huzuru Kayseri toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Kayserimiz asayiş suçları açısından kişilere ve mallara karşı işlenen suçları incelediğimiz zaman 13 ayda olayların düşürülmesinde Türkiye ortalamasından daha iyi olduğunu gördük. Mallara karşı işlenen suçlarda Kayserimiz olay sayısında Türkiye ortalamasının üzerinde, işlenmiş suçların aydınlatılıp adalete teslim edilmesinde de az bir puan fark da olsa yine Türkiye’nin önündedir. Bu noktada güvenlik birimlerimizi kutluyorum” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kayseri’ye geldi. Bakan Yerlikaya, Kayseri İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) Türkiye’nin Huzuru toplantıları kapsamında ‘Türkiye’nin Huzuru Kayseri’ toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Yerlikaya, asayiş suçları açısından kişi ve mala karşı işlenen suçlar incelendiğinde 13 ayda olayların düşürülmesinde Kayseri’nin Türkiye ortalamasından daha iyi olduğunu belirterek, “Kayserimizde başta valimiz olmak üzere bakanımız, milletvekillerimiz, büyükşehir belediye başkanımız, emniyet, jandarma, güvenlik birimlerimizle beraber daha önceki vilayetlerimizde olduğu gibi Türkiye’nin huzuru toplantıları bağlamında Türkiye’nin Huzuru Kayseri toplantımızı gerçekleştirdik. Kayserimiz asayiş suçları açısından kişilere ve mallara karşı işlenen suçları incelediğimiz zaman 13 ayda olayların düşürülmesinde Türkiye ortalamasından daha iyi olduğunu gördük. Mallara karşı işlenen suçlarda Kayserimiz olay sayısında Türkiye ortalamasının üzerinde, işlenmiş suçların aydınlatılıp adalete teslim edilmesinde de az bir puan fark da olsa yine Türkiye’nin önündedir. Bu noktada güvenlik birimlerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Bakmadan Geçme